Mim dalgası :: Durduramıyoruz efendim dalga dalga geliyor

Mim dalgası denildi mi aklımda tsunami benzeri bir hezeyan oluşuyor zira bu mim dalgası dedikleri şey bitmek bilmiyor. gelin görün ki bir pas geldi mi hiç durmam koşar gol atarım. böyle de ayrodinamik bir insanım.

Şimdi bu haftaki mim konumuz “kadın olmamak için nedenler” olarak açıklandı. sevgili yengeç beyfendinin şık pasını görüyor ve filelere doğru koşuyorum. başlıyoruz evet!

  • Kadın olmamak için – ki aslında bunun doğrusu “kadın olmayı istememe nedenleri” olmalı – nedenlerin başında bence kesinlikle ağda geliyor. bakınız gidiniz 1000 kadına sorunuz; 985’i kesinlikle ağda diyecektir. demelidir! demeyen varsa bulur kendisine eziyet ederim. çok ciddiyim! bakınız ben 27 yıllık hayatımın son 12 senesini ağda yaparak geçirdim, hala da geçiyorum. sinir sistemim bozuldu artık.
  • Kadın olmayı sıkıntılı bir durum haline sokan bir başka şey de adet sancısıdır diye düşünüyorum. her ay muntazaman kanadığımız yetmezmiş gibi bir de ağrısını çekiyoruz. adet öncesi manyaklaşma durumundan bahsetmiyorum bile.
  • Doğum. şimdi buna karşı çıkanlarınız olabilir. lakin konu bahis normal doğumsa yok arkadaş! hayır lütfen, bir saniye durup gözünüzün önüne getirin. neyin nerden nasıl çıktığını. yok.. mümkün değil yani..
  • Kadın erkek farketmez aslında herkes güzel ve bakımlı görünmek ister değil mi? değil! biz kadınların ne yazık ki bakımlı görünmek uğruna çok fazla debelenmesi gerekiyor. bakımlı olmak için ağdanın yanı sıra boya, fön, manikür, pedikür, alışveriş gibi birçok aşamadan geçmemiz lazım bizim! o yüzden tüm bu bakım aşamalarını da kadın olmayı istememe nedenleri arasında sayabiliriz. (bakın şimdi cumartesi düğün var; ben o düğün için saatler boyu şuursuz tavuk gibi koşturucam ama eloy bey maksimum yarım saatte hazır olacak! peh!)
  • Ne yalan söyliyim ben hiç “pazartesi rejime başlıyorum” diyen erkek görmedim. niye? çünkü rejim yapmak kadınlara mahsus bir işkence..

Gördüğünüz üzere, kadın olmak zor zanaat. yine de erkek olmak istemezdim! hal böyleyken yeni bir mim dalgası yaratıp “erkek olmanın zorlukları” desek ve pasımızı eloy bey’e, zafer‘e ve hemen akabinde de mert‘e atıversek 🙂

Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.