pratik hazır konut çözümleri

aslında bu yazı çok farklı bir yerde olmalıydı biliyorum ama üzülmeyin konuya orada da değineceğim. şimdi bilen biliyor konut projelerini ve ev fiyatlarını yakınen takip eden biriyim. hatta nerde ne ev istiyorsunuz sorun bana ne kadara ne bulursunuz size söyleyim – evet, o derece! tecrübelerim doğrultusunda konuşuyorum; bugün artık ne yazık ki ev değil semt satın alıyoruz. ne karın ağrısıdır bu bilemedim ama doğru. hiçbir koşulda 5 lira etmez bir ev, konumu ve semti nedeniyle çok para ediyor. işte ben gıcık olmuş bir şekilde bu sipastik duruma kafa yorarken, hürriyet gazetesi ekinde bir ilanla karşılaştım: nestavilla – pratik hazır konut çözümleri!

nestavilla 1

yukarıda görmekte olduğunuz, ahşap prefabrik bir villa. genelde prefabrik denildiğinde insanların aklına dayanıksız, kışın soğuktan korumayan, sevimsiz evler gelir. ki bunun nedeni ne yazık ki deprem mağdurlarına sağlanan prefabrik konutların görüntüsüdür. http://nestavilla.com/u_hazirpratikevler.php?ID=3?=tr adresinden de okuyabileceğiniz gibi, bu evlerin bugüne kadar görüp duyduğunuz evlerle uzaktan yakından alakası yok. elbette ki bu noktada önemli olan, projeye yatıracağınız paradan ziyade (ki en ucuz ev 18.000 ytl olup stüdyo tarzında müstakil 47 metrekaredir) evin inşa edileceği arsaya sahip olmak. avrupa ve anadolu yakasında merkezi bir konumda arsa bulmak artık imkansız, imkanlı olsa bile tek bir ev için uygun arsa yok. genelde toplu konutlara tahsis edilecek büyüklükte alanlar ve bir o kadar da imkansız fiyatlar söz konusu. özellikle anadolu yakası için konuşuyorum; kartal kurtköy civarında yaşamayı göze alıyorsanız, arsa imkanı gayet rahat var. bunun avrupa yakası açısından karşılığı ise elbette ki son yıllarda iyiden iyiye gelişen zekeriyaköy, bahçeköy, demirciköy gibi maslak ötesi alanlar. fiyat aralığı değişiyor olsa da en azından bireysel tek ya da iki konutluk arsalar bulmak olası gibi duruyor. istanbul trafiği ve kargaşasından uzakta, rahat ve gerçekten ekonomik bir yaşam alternatifi aranıyorsa bence bu ahşap prefabrik konutlar en başarılı opsiyon olarak değerlendirilmeli. nestavilla’nın sunduğu en ufak ev 47 metrekareden başlıyor ve 205 metrekareye kadar çıkıyor. en büyük evin maliyeti ise 100.000 ytl. bu fiyata iki katlı müstakil bir ev sahibi olmak kulağa kesinlikle muhteşem geliyor.

nestavilla 2

uzun lafın kısası, aranızda istanbul içinde ya da yakınında arsa sahibi olanlar varsa bence www.nestavilla.com adresine mutlaka bir göz atın..

Comments 2
    • guldencey
    • 13 years
    • Reply

    aaa tesadüf ben de dün o reklamı görüp, derin hayallere dalmıştım… Küçücük bi arsa olsa, üstüne de 30bin YTL’lik bi tane prefabrik evcik kondursak, mutlu mesut ne güzel olurdu…

  • güldencim sanırım şu son zamanlarda bu hepimizin hayali 🙂 bir araya gelip arsa mı satın alsak ne yapsak bilmem ki! ..

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.