Ağustos favorilerim

Günlük hayatımda öyle pek makyaj yapan biri değilim, ancak genel bir toparlama yapmak adına rimel, göz kalemi ve bb krem kullanmaya yatkın olduğumu da itiraf etmeliyim. Seneler içinde kendimce biriktirdiğim mütevazı bir koleksiyonum var, sanırım makyaj alışverişi yapmayı makyajın kendisini yapmaktan daha çok seviyorum 🙂

Şunu farkettim ki her ay bu koleksiyona katılan yeni birkaç malzeme oluyor. Bunlardan bazıları tüm zamanların en iyisi kategorisinde altın madalya kazanırken bazıları çekmecinin ücra bir köşesinde kaderine terk ediliyor. Bu yazının konusu elbette madalyaya hak kazananlar.

Bu ay aldığım birkaç üründen ve onları neden sevdiğimden kısaca bahsedeceğim.

make up 2

Nars Duo Eyeshadow – Cordura: Kahve tonlarına müptela bir insan olarak, bu ürünü ne kadar çok sevdiğimi anlatabilmem mümkün değil. Her iki rengi de tek başına kullanabileceğiniz gibi, bir arada kullanıp dumanlı gözler yaratabilirsiniz. Yazın bronzlaşmış tende, sonbaharda ise mevsimin doğal renkleriyle çok uyumlu olduğunu söyleyebilirim.

make up 1

Mac Lipstick in Plumful: İşte yine muhteşem bir sonbahar rengi. Fotoğraf sizi aldatmasın, dudağınıza bu derece koyu renkte durmayacak. Mürdüm eriği tonlarındaki bu rujun tek kötü yanı dudakları biraz kurutuyor olması. Kremsi bir yapıda olmadığı için ben altına mutlaka dudak nemlendirici kullanıyorum.

Estee Lauder Enlighten Even Effect (EE) Skintone Corrector: BB kremler ve CC kremlerden sonra hayatımıza giren EE kremler bana sorarsanız FF krem dahi olsalar yapacakları iş aynı; fondöten ağırlığında olmaksızın cilt tonunu eşitlemek. Nitelim Estee Lauder’in bu ürünü de aynı işi görüyor. Piyasada başkaca EE krem var mı bilemiyorum ama diğerlerinden farklı olarak cildinize bir ışıltı kattığını söyleyebilirim.

Hourglass Ambient Lighting Palette: Verdiğim her kuruşu – ve evet, malesef ki biraz pahalı bir ürün – sonuna kadar hakediyor. Incandescent Light, Dim Light ve Radiant Light olmak üzere üç farklı tonda gelen bu pudra paletinde ben en çok Incandescent Light’ı yani orta kısımda yer alan en açık tonu seviyorum. Teninizde ışıltılı bir görünüm elde etmek istiyorsanız doğru adres o. Diğer iki ton da gölgelendirme yapmak için ideal. Unutmadan; bu ürün paraben içermiyor.

make up 3

Vichy Normaderm BB Clear: Cilt kusurlarının görünümünü azaltan ve gizleyen bu krem, bundan sonra herhangi bir fondötene ihtiyaç duymamama neden olabilecek kadar iyi. Estee Lauder EE kremin aksine bu ürünün kesinlikle ışıltı vermediğini söylemem gerek. Kusurlarınız var ve kapatmak istiyorsanız OK, ışıltı istiyorsanız NO 🙂

Hourglass Ambient Lighting Blush (Champagne Rose): Hakkını veren bir ürün daha. Online alışverişle aldığım için ne yalan söyleyeyim ilk etapta tedirgindim. Nasıl bir renk gelecek, fazla ışıltılı mı duracak gibi soruların cevabını ilk uygulamada aldım. İçinde mercan ışıltıları da olan tatlı bir pembe tonda olan bu allık, yanaklarınıza derinlik ve boyut kazandırıyor. Bu da paraben içermiyor.

Mac Haute and Naughty Too Black Lash Mascara: Deneme boyu olarak kullandığım False Lashes Extreme Black almak için mağazaya gittiğimde, ağzı inanılmaz laf yapan satış elemanının yönlendirmesiyle bunu aldım. Açıkçası herhangi bir ürün çift taraflı kullanılabilir olduğunda ben feci şüpheleniyorum. Bir tarafı nemlendiren diğer tarafı renklendiren rujlardan mesela oldum olası nefret etmişimdir. Günün sonunda bu rimelin beni hayal kırıklığına uğratmadığını söyleyebilirim; fakat iki fırçayı arka arkaya kullanmak yerine birbirinden bağımsız kullanıyorum.

Comments 5
  • Cordura benim de sanirim en sevdigim Nars ikilisi. Bir de Kalahari’ye bakmani tavsiye ederim.

    • Tavsiye için teşekkürler, bir far daha alacağız artık mecbur 🙂

  • kaderine terk edilenleri instagram’daki @kozmetikvar kullanıcısına bağışlayarak sokak hayvanlarına mama, tedavi olarak dönüşmesini sağlayabilirsin. Aklında olsun 😉

  • Pingback: Mart Favorilerim – CREAMFIELDS

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.