aknelerim ve dr. murad harikası

Ergenlik çağında hiçbir suretle sahip olmadığım sivilceler, 28 yaşımı alenen doldurduğum şu günlerde tüm yüzümü sarmış durumda. Hali hazırda yaşımı göstermeyen bir insan olarak, bu sivilceler nedeniyle artık eni konu ergen muamelesi görmem an meselesi. Bu duruma bir dur demek lazım düşüncesiyle dermatolojist arayışlarına başlamıştım ki yolumun üzerindeki eczanenin vitrininden dr. murad göz kırptı bana. İş dolayısıyla iştirak etmem gereken toplantılar olması nedeniyle belli miktarda makyaj yapan bir insanım. Söz konusu bu sivilceler üzerine makyaj yapmak ise tam bir kabus olduğundan, vitrindeki “Akne kurutucu renkli kapatıcı” ilanı dikkatimi çekti. Haliyle akşam iş çıkışı kendimi o eczanede broşürlere bakarken buldum. (Bkz: Dr. Murad Akne Kurutucu Renkli Kapatıcı)
acne_treatment_concealer_1
Evet, beni eczaneye çeken bu üründü. Çünkü bir tüketici olarak bana vaad edilen sadece kapatıcı olarak sıkıntıyı kamufle edecek bir ürün değil, aynı anda tedavi edici özelliği de olan bir üründü. İçeri girdiğimde ürüne ilişkin detaylı bilgi veren çok tatlı bir eczacı hanım sıkıntımı ilgiyle dinledi, ve elbette ki diğer ürünlerin de pazarlamasını yaptı. Genelde bu tür yaklaşımlardan pek hoşlanmayan biri olarak (hazır bunu aldı, bir de bunu aldırayım mantığı) ilk başta huzursuzlandım. Neticede hali hazırda almak istediğim ürün yeterince pahalı bir üründü. Lakin yüzümdeki sivilcelerden sadece kapatıcı ile kurtulmam mümkün olmayacağından kadına bir şans vermeye karar verdim ve başladım dinlemeye. Çok sıkboğaz etmeden, üstelemeden anlattığı için bir kez daha sempati duydum kadına. Neticede hem kadının tarzı hem de önerdiği ürünlerin çözüm olabileceği düşüncesiyle ufak bir set aldım kendime. Ödediğim rakamı açıklamıyorum – bende kalsın 😉

Aldığım set içerisinde “Arındırıcı temizleme jeli“, “Arındırıcı tonik“, “Dengelyici yağsız cilt losyonu” ve “Lokal akne kurutucu jel” bulunuyor. Dün akşam eve gidince ilk iş temizleme jelini ve toniği kullandım. Sabah kalktığımda da temizleme ve nemlendirme ritüeli sonrasında kapatıcıyı uyguladım. Sonuç muazzam! Şu saat itibariyle yüzümde çıkan yeni bir sivilce olmadığı gibi mevcut olanların da önemli bir kısmı kuruma alametleri gösteriyor.

Bir hafta sonunda gelişmelerden haberdar edeceğim.

Unutmadan; bu bir advertorial değil, alenen tüketici tecrübesidir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.