Aralık favorilerim

2015’in son ayında yaşadığımız koşturmacaya 2016’nın ilk ayında yaşadığımız (ve hala da devam eden) hastalıklar eklenince oldukça gecikmeli bir Aralık favorileri yazısı çıktı ortaya. Ezgi’nin bugünkü upuzun uykusunu fırsat bilip aşağıdaki kareyi fotoğraflamayı başardım. Makinemin netlik ayarlarındaki ayarsızlığı henüz çözememiş olsam da Aralık boyunca en çok kullandığım ürünler iyi kötü bir kareye sığdı işte 🙂

Aralık favorileri

1. Chanel Vitalumiere Aqua foundation (Beige 10): Sanırım 4 yıl önceydi ve ben ilk kez Chanel marka bir ürün almıştım. Cildimin akneye yatkın olması nedeniyle (ve aşırı beyaz tenli olmamı da hesaba katmalıyız) fondötenler konusunda şansım çoğu zaman yaver gitmemiştir. Vitalumiere  Aqua, adının hakkını tamamen veren, inanılmaz hafif bir fondöten ve uygulama sonrasında cildinizi ışıl ışıl yaptığı da bir gerçek. Tek dikkat noktası, ciltle temasından kısa bir süre sonra rengi biraz koyulaşıyor, bu yüzden eğer siz de çok açık tenliyseniz benim gibi serinin en açık tonu olan Beige 10’u tercih etmeniz iyi olur.
2. Chloé Eau de Toilette: Çiçeksi harika bir koku. Günlük kullanıma uygun.
3. Chanel Rouge Coco Shine (93 Intime): Chanel’in Coco shine rujlarını gözüm kapalı herkese tavsiye edebilirim, neden çünkü kremsi yapısı ile dudakları fevkalade nemlendiriyor. Bazı rujlar, sürdüğünüz anda dudağınızın üstünde kalın bir tabaka varmışçasına ağırlık ve kuruluk yaratıyor. Coco shine ise sanki nemlendici sürmüşsünüz hissi yaratıyor, kolay sürülüyor ve nispeten uzunca bir süre de yerinde duruyor. 93 Intime, nude renklerden biri. Siz de benim gibi natürel tonlardan hoşlanıyorsanız bir göz atın derim.
4. Sephora contour eye pencil (12 Cappuccino Brown Glitter): Neden bilmiyorum ama benim için Sephora, farklı markaların bir araya geldiği bir satış noktası oldu hep; yani kendi başına bir marka olarak algılamadım nedense hiç. Bu yüzden de ne zaman mağazaya girsem Sephora’nın kendi reyonu dışındaki tüm reyonları gezerim. Gezerdim diyelim çünkü en son ziyaretimde kendimi Sephora markalı göz kalemleri ve far seçenekleri arasında kaybolmuş bir halde buldum. En azından göz kalemi kulvarında haksızlık etmişim diyebilirim zira Aralık ayında bu kalemi gözüme sürmeden evden çıktığım bir gün dahi olmadı. Kahverengi gözlerim olduğundan, siyah kalemin bakışlarımı sertleştirdiği kanaati ile her zaman kahve tonlarına meylettiğim doğrudur. Bu kalem de tatlı bir kahve tonuna sahip. Sürmesi kolay, waterproof özelliği ile akma da yapmıyor.

Comments 2

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.