Ekim favorilerim

Göz açıp kapayıncaya kadar geçiveren Ekim ayı boyunca, en çok hangi ürünleri kullandın diye soracak olursanız; artık tamamen yok olan yanık tenimde bir nebze olsun yaz ışıltısı yaratabilmek için sürüp durduğum bronzlaştırıcı, yeniden ortaya çıkan aknelerle mücadelemde bana yol arkadaşı olan kapatıcı, hem kahve hem de gri tonlarıyla kalbimi çalan far paleti ve şampanya rengine bayıldığım kalem far derim.

October faves

1. MAC Cool Neutral eyeshadow palette: Kahverengi, gri ve şeftali tonlarının buluştuğu bu palet gerçekten çok kullanışlı. Kullanım yeri ve zamanına göre ister doğal bir görünüm ister dumanlı gözler elde etmek mümkün. Pek çok ton barındırdığı için özellikle seyahatler için ideal.
2. Charlotte Tilbury Filmstar Bronze & Glow bronzer: Bu ürün Türkiye’de olmadığı için yolu Amerika’ya düşen bir arkadaşımdan rica etmiştim alması için ve ne yalan söyleyeyim baya tedirgindim renkler konusunda. Zira fazlaca beyaz tenli bir insan olduğum için bronzlaştırıcı ürünlere genelde temkinli yaklaşırım. Ürünün aslı fotoğraftakine epey yakın koyulukta ancak bu sizi korkutmasın, çünkü uygularken iyice dağıttığınızda cildinizde bu derece koyu durmuyor.
3. NARS radiant creamy concealer: Yıllar yılı uzak kaldığım tek kürün kapatıcılar olmuştur. Akne sorununu en yoğun yaşadığım zamanlarda bile almadım diyebilirim. Sanırım bugüne kadar bana uygun bir kapatıcı bulamamış olmam – ya da birkaç seferki denemelerimin korkunç kötü bir görünümle sonlanması – bu uzak kalışın en geçerli nedenidir. Nars’ın bu kapatıcısı, likit formda ve cildin yüzeyinde tortu bırakmayacak derecede kolay nüfuz eden bir yapıya sahip. Şu aralar çıldırmış olan sivilcelerimi kapatmada üzerine düşen görevi layığıyla yerine getiriyor.
4. Charlotte Tilbury Colour Chameleon Champagne Diamonds eyeshadow pencil: Bronze&Glow gibi online satın aldığım (ve renk konusunda emin olamadığım) ancak daha ilk kullanımda benden tam puan alan bir kalem far olan bu ürünü gözün iç kısımda aydınlatıcı olarak veya toz farın altında zemin olarak kullanıyorum.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.