Eylül favorilerim

Eylül ayının da bitmesiyle artık biliyoruz ki yaz mevsimini tamamen geride bıraktık. Umuyorum ki pek çoğunuz harika tatil yaptınız, dinlendiniz ve bir hayli de bronzlaştınız. Bizim tatilimiz o kadar uzun boylu olamadıysa da rengimin birkaç ton attığını ve saçlarımın da yeterince yıprandığını düşünüyorum. O nedenle bu ayki favorilerimin çoğunluğu vücut ve saç ürünlerinden oluşuyor 🙂

Eylül favorilerim

Body Shop dead sea salt peeling: Uzun süredir yakındığım bir konuydu cildimin anormal derecede kuruması ve bu kuruluktan dolayı gerilmesi. Bir yandan da yaz boyu değişime uğrayan ciltteki ölü deriyi atıp yenileme ihtiyacı baş gösterince kendimi Body Shop’ta buldum. Spa of The World isimli yeni ürün gamındaki bu peeling, iri taneli tuz kristalleri ile kan dolaşımını hızlandırıp cildin daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor(muş). Denedim; kan dolaşımını bilemiyorum ama normal peelinglerden çok daha nemlendirici bir yapıda olduğunu söyleyebilirim. Üstelik de harika kokuyor!

Body Shop Moringa body butter:  Yine aynı sebepten muzdarip (kuru cilt) bir insan olarak her an elimin altında olacak nemlendiricilere ihtiyaç duyuyorum. Daha önce bu ürünün çilek ve shea  yağı versiyonlarını da denedim. Aslında her ikisinden de memnun kaldığımı söylemem gerek. Bu defaki tercihim tamamen aromatik sebeplerden dolayıydı. Duş sonrasından ziyade gün içinde ihtiyaç duydukça ellerime ve ayaklarıma sürüyorum. Ürünün herhangi bir nemlendiriciden farkı; daha yoğun bir yapıda olması ve cildi daha uzun süreli nemlendirebilmesi.

Le Petit Marseillais pamuk ve gelincik sütü duş jeli: Yakın dönemde Türkiye pazarına giriş yapan bu markayı daha önceden tanımıyordum açıkçası ama şu an hem duş jellerini hem de sıvı sabunlarını çok severek kullanıyorum. Öncelikle inanılmaz güzel koktuğunu söylemem lazım. Kokusu, duş sonrasında da uzun süre ciltteki varlığını koruyor. Daha önce portakal çiçeği duş jelini de kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Kuru ciltlere birebir.

Macadamia Oil saç bakım kremi: Saçlarımızla bitmeyen mücadelimiz konusunda hemfikiriz diye tahmin ediyorum. Çok genç yaşta saç boyasıyla tanışmış olmanın dezavantajını hemen her saniye yaşıyorum zira saçlarım anormal derecede dökülüyor ve beyazlarımın sayısını takip etmeyi çoktan bıraktım. Beyazlardan dolayı da ayda bir boyatmaya devam ediyorum ve bu durum ebedi bir döngü içinde aynı sıkıntıyı yaşamama sebep oluyor. Velhasıl binbir çeşit saç bakım ürünü denedikten sonra bu ay en fazla kullandığım bakım kremini takdim etmek isterim. Genelde yeni markalara karşı biraz önyargıyla yaklaşırım, eğer siz de benim gibiyseniz Gratis mağazalarında bu ürünün deneme paketi de mevcut, aklınızda bulunsun.

Victoria’s Secret bombshells in bloom body mist: Bu muhteşem ötesi kokan vücut spreyini bu ay sürekli çantamda taşıdım diyebilirim. Açıkçası Eylül ayında aldığım bir ürün değildi ve her nedense diğer parfümler arasında kaybolup gitmişti. Pembe frezya, kırmızı elma ve nilüfer çiçeği notaları taşıyan bu ürünün Türkiye’de var mı bilmiyorum ama yurt dışında seyahat boyu da var, çantada taşımak için daha ideal bir çözüm olacağı kesin 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.