Favori makyaj fırçalarım

İtiraf etmeliyim ki makyaj malzemelerine yaptığım yatırımın bir benzerini makyaj fırçaları için de yapıyorum. İyi ki kötü makyajla tanıştığım üniversite yıllarında sadece far sürmek için aldığım ve sayısı bir elin parmağını geçmeyen fırçalarım vardı. Yüz için ise ekseriyetle parmaklarımı kullanıyor, pudra ve allık gibi parmakla uygulanamayacak ürünler için de aynı fırçayı kullanıp duruyordum. Yaşım biraz daha ilerlediğinde ve iş hayatıyla birlikte makyaj gündelik yaşantımın biraz daha fazla parçası haline geldiğinde farkettim ki iyi bir fondöten veya pudranın gerçekten hakkını vermek için daha kaliteli fırçalar kullanmak gerekiyor.

Make up brushes

Göz makyajı için kullandığım fırçalarda da aynı durum söz konusu olsa da bunu ayrı bir yazıda paylaşacağım. Şimdilik konumuz yüz fırçaları. Benim favori fırçalarım hangileri ve bunları ne şekilde kullandığımdan kısaca bahsedecek olursak:

Detail 2

1. Real Techniques Stippling Brush: Neredeyse likit tüm fondötenleri veya bb kremleri bu fırçayla kullanıyorum. Fırçanın sentetik kılları sayesinde ürün cildinize eşit şekilde uygulanabiliyor ve kesinlikle daha pürüzsüz bir görünüm elde edilebiliyor. Ben denemedim ama krem allıklar için de kullanılabilir. Bu arada aklınızda olsun; RT ürünleri pek çok Watsons ve Gratis mağazalarında bulunuyor.
2. MAC 134 Large Powder Brush: Ucu yuvarlak bu fırçayı, adı üzerinde pudra bazlı ürünler için kullanıyorum. Doğal ve yumuşak yapısı ve ve ekstra geniş olması tek seferde daha az miktarda ürünle daha fazla alanda sonuç alma imkanı tanıyor. Pudra aydınlatıcılar için de kullanılabildiğini biliyorum ancak ben bu kadar büyük fırçayla nispeten daha küçük bir alana uygulama yapmaktan kaçınırım 🙂
3. MAC 109 Small Contour Brush: Allık, pudra veya bronzer; her üç ürün için de kullanıyorum bu fırçayı. Fırçanın ucunun kubbemsi olmasının şu avantajı var; ürünü gerektiği ve istenildiği kadar kullanabiliyorsunuz. Ben daha ziyade allık ve aydınlatıcı kullanımı için tercih ediyorum bu fırçayı.
4. Real Techniques Blush Brush: Her ne kadar adı allık fırçası olarak geçse de, bir allık fırçası için biraz büyük olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu fırçayı bronzlaştırıcı pudralar için kullanıyorum.
5. Napoleon Perdis Angled Contour Brush: Elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirmek mi istiyorsunuz? O zaman en doğru fırça bu – veya buna benzer köşeli fırçalar. Yanağınızdan yukarı  kulağınıza kadar yükselen bölgenin ne kadar dar olduğuna bakın, işte o dar alanda daha kontrollü uygulama yapmanızı sağlıyor bu fırça. Benzer şekilde eğer burnunuzu daha ince göstermek istiyorsanız, burnunuzun her iki yanına gölgelendirme yaparken de kullanabilirsiniz. Pudra ürünlerde kullanınız.
6. Real Techniques Expert Face Brush: Krem fondötenler için ideal. Aslında bu fırça neredeyse her uygulama için ideal. Ben likit fondötenler için kullanıyorum. Kısa ve yoğun kılları, ürünü çok iyi şekilde kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.