Kasım favorilerim

Genelde toprak tonlarına yatkın bir insan olmama rağmen Kasım ayında nedendir bilinmez elim hep grilere gitmiş; gri pantolonlar, gri kazaklar, gri ayakkabılar derken ayın çoğunu tepeden tırnağa grilere bürünerek geçirmişim. Grinin yeterince soğuk bir renk olmasından dolayı herhalde bari makyajda canlı renklere yöneleyim demiş olacağım ki bu ay en çok kullandığım ton pembeler ve morlar olmuş.

Kasım favorilerim

1. Bobbi Brown allık (pale pink): Fotoğrafta çingene pembesinden hallice görünen bu allık, gerçekte çok daha açık renkte, bebek pembesinden bir tık daha koyu tonda. Az miktarda uygulananınca, çok aşıkmışsınızcasına (tek seferde okuyunuz) bir kızarıklık sağlıyor yanaklarda.
2. Clinique stick göz farı (lavish lilac): Lilaya yakın tonda mor renge sahip bu göz farının altına bir kat baz kullanıp öyle sürerseniz hem topaklanma olmuyor hem de daha uzun süre dayanıyor. Mor, şu hayatta en sevdiğim renk olduğundan, bu farın gönlümdeki yeri apayrı 🙂
3. NARS dudak parlatıcısı (Turkish delight): Tek başına veya rujunuzun üstüne sürebileceğiniz bu parlatıcının rengi (tatlı bir şeker pembesi) dışında en önemli artısı saçlara yapışmıyor olması sanırım. Ayrıca adına aldanmayın, tadı veya kokusu yok.
4. First Aid Beauty Ultra Repair Cream: Ülkemizde henüz satışı olmayan bu markanın, esasında birbirini tamamlayıcı özellikteki üç ürününü kullanmama rağmen Ultra Repair Cream diğer iki ürün arasından sıyrılıp Kasım ayı favorilerim arasına girmeye hak kazandı. Sivilcelenmeye çok yatkın bir cildim olması nedeniyle her kremi kullanamıyorum – kullandığım an çenemden başlayıp burnumun tam ortasına kadar yerleşen sinir bozucu sivilceler oluşuyor – ve bu krem hafif ve kolay emilen bir yapıda olduğu için cildimi yatıştırdı diyebilirim.
5. Rimmel London Stay Matte pudra (transparent): Pudraya deliler gibi para harcamak istemiyorum diyenler için bir numaralı alternatif ürün budur. Fondötenin üzerine uyguladığımda,  yağlanmadan kaynaklı parlamayı önlüyor. Rengi olmaması da ayrı güzel, böylece kullandığınız fondötenin rengi sabit kalıyor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.