Mart Favorilerim

Pembenin neredeyse her tonun hakim olduğu bir Mart ayı geçirdim. Baharın beraberinde getirdiği bu daimi mutluluk hissinin şerefine, daha farklısı olamazdı zaten 🙂

Mart 2016 favorilerim

1. The Balm Down Boy Blush: Önce minik bir itirafla başlayayım; The Balm markasıyla ilk kez karşılaştığımda nedendir bilemiyorum ama hor görmüş, pek itibar etmemiştim. Ne büyük aptallık! Bir kere ambalajları acayip eğlenceli ve ürün isimleri espirili. Eğlenmeyi bilen markaları seviyorum. İkincisi ürünlerinde paraben bulunmuyor.  Bunca kimyasala maruz kaldığımız bir dönemde ne kadar az o kadar iyi. Renklere gelince; gözümü fena halde diktiğim far paletlerini bir kenara koyacak olursak, bu tatlı mı tatlı bebek pembesi allık gerçekten bir harika. Tamamen mat olmasını da bilhassa seviyorum. Uygulama sonrasında doğal bir görünüm sunduğunu ve uzun süre dayandığını da söylemeden geçmeyeyim. Özetle, Mart ayında sadece bu allığı kullandım diyebilirim. Siz de denemek isterseniz Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.

2. Loreal Paris Skin Perfection Serum: “Gözenekleri sıkıştırır ve cilde doğal bir ışıltı verir” vaadiyle aldığım bir üründü. Kış aylarından ziyade güneşli günlere daha çok maruz kaldığımız bir dönem için – yani bahar 🙂 – daha uygun olduğunu düşündüğümden olsa gerek, çekmecemin köşesinde beklemedeydi. Beni hayal kırıklığına uğratmadığını çok net söyleyebilirim. Makyaj altına bir baz gibi kullandığım bu serum, özellikle burun ve yanak bölgemdeki gözeneklerin daha az görünür olmasını sağladı. Unutmadan; akne veya sivilceden muzdaripseniz panik yok, kesinlikle yağlanma yapmıyor, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

3. Nars Turkish Delight Lipgloss: Tek başına da kullanabileceğiniz gibi, rujunuzun üzerine de uygulayabileceğiniz harika bir dudak parlatıcısı. Saçlara yapışması ve uzun süreli kullanıma çok da yatkın olmaması birer dezavantaj olsa da rengine o derece aşık oldum ki evde olduğum günlerde bile sürüveriyorum. Genelde ruj ve dudak parlatıcıları bende dudak kuruluğuna sebep olduğu için her zaman dudak nemlendiricisi kullanan bir insanım. Bu vesileyle minik bir keşfim oldu; önce dudak nemlendiricisi sonra parlatıcıyı sürünce çok daha doğal bir parlaklık elde ediyorsunuz 🙂

4. Hourglass Ambient Lighting Palette: İlk kez 2015 Ağustos favorileri yazımda bahsettiğim bu aydınlatıcı palet, aradan geçen 7 ay sonunda tüm zamanların en çok sevdiğim ürünü olarak listemin üst sıralarında yerini buldu. Parabensiz formüllere bakış açımı sanırım artık biliyorsunuz 🙂  Incandescent, Dim ve Radiant olmak üzere 3 farklı ton sunan bu paletin, orta kısmında yer alan en açık tonu yanaklarınızın üst yan kısımlarını, dudaklarınızın hemen üzerini ve kaş kemiğinizi aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Diğer iki ton ise gölgelendirme ya da bronzlaşma uygulamaları için ideal. Yurtdışında Sephora mağazalarında satılıyor ancak Türkiye pazarına henüz girdi mi emin değilim. Almak isterseniz Sephora’nın online mağazasını bir deneyin derim.

Mart 2016 favorilerim

Mart 2016 favorilerim

Mart 2016 favorilerim

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.