Mayıs favorilerim

Haziran’ın bu ilk gününde artık resmen yaz geldi diyebiliriz, yani umarım. Zira bu yıl bahar, kış aylarını aratmayacak kadar soğuk ve sevimsizdi. Hal böyle olunca, eve biraz canlılık biraz sıcaklık getirir ümidiyle köşe başındaki çiçekçiye gidip durdum. Her zaman derim; bir evin havasını taze çiçekler kadar değiştiren birşey yok!

Mayıs 2016 favorileri

Kullandığım makyaj ürünleri açısından Mayıs ayı benim için biraz geriye dönüş & eskileri keşfetme ayı oldu.

L’oreal’in Volume Million Lashes Excess Noir rimeli birkaç aydır çekmecemde duruyordu. Rimel konusu benim için biraz kritik, neden derseniz alerjik bir yapım var ve ne zaman rimel&göz kalemi kullansam o günüm genelde zehir olur. Bu rimelde kesinlikle batma&yanma gibi problemlerle karşılaşmadım. Ayrıca adında vaat ettiği gibi kirpikleri hacimlendirerek takma kirpik etkisi yaratıyor.

Nars’ın Larger Than Life Long-Wear Eyeliner kalemi (Barrow Street) de bu ayın eski keşiflerinden oldu. Bu kalemi ilk gördüğümde renginden dolayı pek emin olamamıştım. Parlak nane yeşili çok rahat kullanılabilir gibi görünmese de gözün iç kısmına uygulandığında aydınlatıcı bir etki yaratarak gözlerinizin daha büyük ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Chanel’in Rouge Coco Shine serisini çok seviyorum. Hem renk seçenekleri hem de yumuşak ve kremsi yapısı ödediğiniz her kuruşun hakkını veriyor. Aralık favorilerim arasında da yer alan bu ruju (93 Intime) doğal bir görünümden hoşlanıyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

Son olarak beyaz gül, gardenya, bergamot ve manolya notaları ile harmanlanan Chloe Eau de Toilette‘ten bahsetmek istiyorum. Şişesine ayrı kokusuna ayrı bayıldığım bu parfümü Mayıs ayının baş tacı oldu. Siz de benim gibi çiçeksi – özellikle de manolya – kokuları çok seven biriyseniz Chloe’nin bu parfümü tam size göre.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.