Ocak favorilerim

Aylık favorilerimde sürekli geriden geliyorum, farkındayım. Suçu 19. ay enerjisiyle nasıl başa çıkacağımı bilemediğim oğluma atasım var ama atmayayım. Geçtiğimiz ay, aslında uzun bir süredir makyaj malzemelerimin arasında var olan 3 ürünü sürekli kullandım diyebilirim. Türkiye’de maalesef bulunmayan Origins markasını Kopenhag tatilimizde bulunca işi şansa bırakmamıştım, iyi ki bırakmamışım. Ocak ayının muhteşem 4’lüsü işte bu sayede bir araya gelmiş oldu.

Ocak favorileri

1. Origins GinZing Energy-Boosting Moisturizer: Akne sorunlu ciltlerde bile dönem dönem karşılaşılan bir sorun sanırım, cildin donuklaşması, ışıltısını kaybetmesi. Ben uzun süre sivilce önlemeye yarayan ürünler kullandığım için açıkçası canlandırıcı kremlere hiç yönelmemiştim. Hatta Origins markasının peşine düşme nedenim de bambaşka bir ürün grubu olan charcoal serisi içindi. Origins’ten alışveriş yaparken bana denemem için ufak bir kutuda bu ürünü verdiklerinde dönüp ürünün orijinal boyunu alacağımı pek düşünmemiştim. Gelin görün ki çok memnun kaldım. Kış aylarında güneş ışığına hasret kaldığımız günler için birebir. Kremi sürdüğünüz anda cildinizin enerji dolduğunu hissedebiliyorsunuz. Ben memnun kaldım, tavsiye ederim.
2. L’oreal Infallible Mega Gloss (103 Protest Queen):  Uzun süre dayanıyor diyemem ama bu benim kendi kullanım alışkanlığımdan da kaynaklanıyor olabilir; rujun üzerine sürmektense direkt dudaklarıma sürdüğüm için ürünün ömrünü kısaltıyor olabilirim. Renk seçenekleri geniş, fiyatı uygun. Genelde dudak parlatıcılarının en büyük derdi saçlara yapışıyor olması, bu durum Infallible serisi için de geçerli ancak günün sonunda bir dudak parlatıcısına 80 küsür lira vermek istemeyenler için harika bir alternatif!
3. L’oreal Lumi Magique Base: Makyajın daha uzun dayanacağını iddia eden – ve genelde de dayanmasını sağlayan – baz ürünleri genelde iki sebepten dolayı pek sevmiyorum; birincisi bu tür ürünler mutlaka sivilcelenmeme neden oluyor. İkincisi, açıkçası fondötene gelene kadar bin tane ürün kullanmaya sabrım yok, üşeniyorum. Gelin görün ki L’oreal Lumi Magique Base her iki konuda da görüşümü değiştirdi. Öncelikle; kesinlikle sivilcelenme yapmıyor. Bu benim için çok önemli zira akneye yatkın bir cildim var. İkincisi bölgesel uygulayabildiğim için hızlıca ilerleyebiliyorum. Ayrıca yüksek kapatıcı özelliği olan bir fondöten seçmediğiniz sürece, cildinize harika bir ışık katıyor.
4. Real Techniques 300 Tapered Brush:  Bold Metals Collection’da yer alan fırçalar bir süredir alınacak listemde yer alıyordu. Geçtiğimiz aylarda Watsons mağazalarında, üstelik de bir kampanya teklifiyle karşıma çıkınca “Tamam” dedim, “İşte sana fırsat!”. 300 Tapered Brush, benim allık ve kontür uygulamaları için kullandığım harika bir ürün. Fırçanın ne derece yumuşak olduğunu tarif edemem, ancak denemelisiniz diyebilirim. Bu arada yalan yok, son bir yıldır süregelen roze/altın rengi sevgim sebebiyle ekstra seviyorum bu ürünü 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.