Şubat favorilerim

“Mart kapıdan baktırır” söyleminin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha teyid eden yağmurlu ve soğuk Mart ayının aksine işte bahar geldi dediğimiz ılıman bir Şubat ayı yaşadık. Güneşli günler ve sıcak hava, bütün bir ay boyunca en sık kullandığım ürünleri de direkt etkiledi diyebilirim. Pembe tonlarda rujlar, çiçeksi ve hafif kokular Şubat ayının favorilerindendi.

Şubat 2016 favorilerim

1. Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh: Geçtiğimiz yıl da yanlış hatırlamıyorsam Şubat ayında aldığım bu parfüm kesinlikle bir bahar parfümü. Oldum olası ağır parfümleri sevmediğimden ne zaman yeni bir parfüm alacak olsam çiçeksi ve canlı kokuları tercih ediyorum. Ahududu, greyfurt, armut, menekşe ve sedir ağacı notalarına sahip bu parfüm, Şubat ayının baharı anımsatan güneşli günlerinde sık sık kullandım.
2. Nars Oil-free Pore Refining Primer: Konu makyaj oldu mu çok fazla teferruatla uğraşmayı sevmesem de fondöte veya bb krem altına ince bir kat baz kullanmanın daha iyi netice verdiğini düşünüyorum. Baz kullanmadığım zamanlarda cildim mutlaka birkaç saat içinde yağlanmaya ve parlamaya başlıyor. Oil-free formülüyle bu baz hem gözenekleri toparlıyor hem de parlamayı önleyerek cildin daha uzun süre mat bir görünümde kalmasını sağlıyor.
3. Beauty Blender:  Bu minik pembe makyaj süngeri o kadar çok konuşuldu ve popüler oldu ki, alırken tereddüt etmedim desem yalan olmaz. Genelde çok yorum alan ürünler ilginç şekilde bende işe yaramadığından mıdır nedir uzun süre uzak durdum bu üründen. Türkiye’de satıldığından bi haber ta Amerika’dan sipariş verip de ilk kez kullandığımda gönlümü fethetti. Almak isteyenlere ufak da bir önerim olsun; süngere Caudalie Beauty Elixir ile ıslatarak kullanmayı deneyin.
4-5. Mac Cosmetics Matte Lipsticks (Pink Plaid & Angel): Her ikisi de pembe tonlardaki bu iki ruj, her ne kadar mat ruj koleksiyonunun birer parçası olsalar da dudaklarda kuruluk yaratmıyor. Saçım birkaç aydır koyu kahverengi olduğundan bu renkleri rahatlıkla kullandım. Pink Plaid, Angel’a göre biraz daha koyu pembe olmakla beraber her iki ruj da dudağın kendi rengine yakın bir görünüm sağlıyor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.