Etsy’den minimalist takılar

Rob Kalin’in 2005’te kurduğu Etsy, zanaatkarların, sanatçıların ve üreticilerin el yapımı ve vintage ürünlerini bizlerle buluşturduğu harika bir site. Ne kadar söylesem de yetmez, Etsy seni çok seviyorum. Birbirinden güzel ürünler bulabiliyor oluşumuzun ötesinde, ben siteyi ne zaman ziyaret etsem şunu düşünürüm; birşeyi var edebilme yeteneği ne muazzam bir hediye.

Mesela takı tasarımcısı olmak, öncelikle hayal etmek, sonra çizmek, sonra üretmek (veya ürettirmek). Elbette milyon dolarlık bir endüstride, havalı markaların üretimi ve o üretimin gerisinde yine muazzam bir yetenek var ama benim demek istediğim bu değil; ben bu işi yarı-profesyonel yapan insanlara bakıp konuşuyorum. Etsy’de kendine bir mağaza açan ve herhangi bir reklam desteği olmaksızın bu işi yapmaya, ürününü de satmaya devam eden insanlar. Onlara da burdan saygı duruşu yapıp sadede geleyim.

Bir süredir ufak kolyelere, minik küpelere özel bir ilgim var. Bir dönem aldığı devasa küpeler, gigantik kolyeler kimbilir hangi çekmecenin dibinde yaşam savaşı veriyor şimdi. İşte konu böyle minik ve zarif takılara geldi mi Etsy’nin iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Siz de bir bakın, pişman olmayacaksınız.

Etsy jewelry

  1. Silver square earrings
  2. Druzy necklace
  3. Tiny gold line earrings
  4. Diamond charm necklace
  5. Birds in flight necklace
Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.