Kırmızı kaplı defter ve içindekiler

İtiraf etmek gerek; biz kadınlar için alışveriş, mutluluk hormonlarımızın tavan yaptığı bir eylem. Şahsen ben alışverişe çıktığımda, çikolata yerken yaşadığım hazzın yaklaşık 5-10 katını yaşıyorum. Öyleyken böyle 🙂 Erkeklerin aksine, alışverişe çıkmamız için herhangi bir ihtiyaç söz konusu olmuyor çoğu zaman. Tüketici çılgınlığını, markaların bu duygumuzu tetiklemek için attığı – ve başardığı – bin bir taklayı ve giydiklerimizin bizi “tanımladığı” gerçeğini de bir kenara bırakalım şimdi. Alışverişi sevmeyen kadın yoktur. Nokta.

Fakat, alışveriş yapmanın da kendi içinde zorlukları olduğunu hepimiz biliyoruz. Biliyoruz, değil mi? En nihayetinde, maaşımızdan tırtıkladığımız “bir avuç” para ile kendimizi sokaklara vurduğumuzda, seçenekler arasında boğulup, aslında ne almak istediğimizi unutup, “almasam da olurdu be” poşetleriyle kendimizi eve dönüş yolunda bulduğumuz çok olmuştur. Yani okuyucu, seni bilmem ama inan benim çok oldu.

İşte bu yüzden, bundan yaklaşık 4-5 ay önce aşağıda gördüğünüz defteri aldım.

Bu güzel kırmızlı kaplı defter, içerisinde paşa gönlümün almak istediği ıvır kıvırların kolajını barındırıyor. Defterin bir tarafında her ay aldığım moda dergilerinde görüp beğendiğim ve kesip yapıştırdığım kıyafet, aksesuar, kozmetik ürünlerin fotoğrafları, diğer tarafında ise evimin muhtelif köşelerinde kullanmayı hayal ettiğim dekorasyon öğeleri bulunuyor. Bir nevi “scrap book” yani 🙂 Aranızda bunu anlamsız bulanlar olabilir ama bence hem zevkli hem de faydalı. Neden diyecek olursanız; bu defter benim için hem bir dilek listesi (ortada, gözle görünür bir yere bırakın bu defteri – böylece sevgiliniz size ne zaman ne almak istediğini kolaylıkla bulabilir :P) hem de hatırlatma listesi (alışverişe çıktığımda gereksiz yere vakit harcamadan, gerçekten almak istediklerimi anımsayabilmem için birebir!)

Gelin defterin içine de bir göz atalım:

Elbette defterin içindeki “herşeyi” alabilmek mümkün olmuyor. E varsın olmasın, hayat hayallerle güzel değil midir? 😉

Comments 2
  • İlkokulda Atatürk fotolarını yapıştırdığımız defterler gibi. Harikaymış.

  • “Aranızda bunu anlamsız bulanlar olabilir ama bence hem zevkli hem de faydalı” demişsin ya.. anlamsız bulana kafa atarım 🙂 ben bunu kendimi bildim bileli yaparım.. biraz farklı şekilde 🙂
    eskiden aynı böyle deftere yapıştırırdım. şimdilerde kesip ya işyerimdeki panoya gözümün önüne yada evdeki 2 panomdan birine yada buzdolabı üstüne koyma huyum var.. görüdkçe mutlu oluyorum.. hele bir de alırsam yada uygularsam ohh değmeyin keyfime… beni çoşkulandırıyor.
    hayal kurmak, arzulamak olmasa hayat yavanlaşır.
    🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.