Aydınlık mutfak tezgahları

Yer kaplamalarında masif parkeye olan aşkımı daha önce paylaşmıştım. Konu mutfaklar – daha doğrusu mutfak tezgahları – olduğunda ise bir diğer yüzey kaplama olan mermere karşı artarak çoğalan bir sevgi besliyorum. Yıllar evvel kendi mutfağımızı yaptırırken, iç mimarın önermesine rağmen hem diğer malzemelere göre daha pahalı olması nedeniyle hem de o dönem ahşap-beyaz kombinasyonuna fena halde takılmış olmamdan dolayı bugün mutfağımızda tek bir santimetrekarelik dahi mermer bulunmuyor.

Her şeyden önce mermer, bilhassa mutfak tezgahı gibi sürekli ıslanan ve kirlenen bir alanda, temizlik bakımından son derece avantajlı. Mermerin bakımı ahşabın bakımına kıyasla çok daha kolay. Diğer yandan mermer, daha aydınlık ve taze bir görünüm elde etmek isteyenler için de çok çeşitli alternatifleri olan bir malzeme [eğer özellikle siyah veya kahve tonlarında granit tercih etmediyseniz.]

Yakın zamanda mutfağımızda bir renovasyon planımız yok ancak olur da bir yenileme sürecine girersek bu defa tercihimi çok net mermerden yana kullanacağım. İlham aldığım tasarımlara siz de bir göz atın derim. Ne dersiniz, sizce de çok şık durmuyor mu?

marble countertop
{Kaynak: apartmenttherapy.com}

marble countertop
{Kaynak: sarahshermansamuel.com}

marble countertop
{Kaynak: apartmenttherapy.com}

marble countertop
{Kaynak: homedit.com}

marble countertop
{Kaynak: elledecoration.co.uk}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.