Bebek odasından çocuk odasına geçiş

Ebeveynlik serüvenimiz tam hız devam ederken, kendimizi şu ana kadarki en güzel ve en zorlu etaplardan biri olan 18. ay içinde buluverdik. Ezgi’nin artık bir bebek olmadığı gerçeği, şahsımı eski fotoğraflara bakıp hislenirken bulmama neden olsa da bir yandan da hem fiziksel değişimine hem de karakter oluşumuna tanıklık ediyor olmak inanılmaz eğlenceli bir hal aldı.

Ezgi
{Küçük bir adama dönüşen Ezgi}

Ne istediğini anlatabilmesi, kendince komiklikler yapması, zevklerinin iyiden iyiye şekillenmesi, kendi kendine yemek yeme becerileri kazanmış olması ve evin içinde pıtı pıtı koşturmaya başlaması bu yeni etabın yüzümüzü güldüren gelişmeleri. Uyku düzeninin alt üst olması, öfke nöbetleri, bağımsızlaşma çabaları, konuşamamanın verdiği huysuzluk ise neredeyse hayata küsmemize neden olmak üzere.

İşte tam bu dönemde, çocuğun dikkatini dağıtacak, ilgisini çekecek ve huzursuzluklarını bir nebze olsun sonlandıracak ekipmana çok ihtiyaç duyuyor insan. Tamamen annenin zevkine yönelik düzülen bebek odası, bu aydan itibaren çocuğun ilgi alanlarına göre değişmeye başlıyor desem yalan olmaz. Misal biz son bir kaç haftadır odadaki hantal mobilyalardan nasıl kurtulabiliriz diye dertlenmeye ve yerine İkea‘dan hangi yatağı/rafı/çadırı alabiliriz diye kurtlanmaya başladık 🙂

Önümüzdeki günlerde Ezgi’nin odasına bir kara tahta, bir mutfak, bir çadır kurmak gibi hain planlarım var benim. İşte bunlar da ilham aldığım fotoğraflar. Sizler çocuk odasında ne tür değişiklikler yaptınız?

çocuk odası
{Foto: elmueble.com}

çocuk odası
{Foto: architectureartdesigns.com}

çocuk odası
{Foto: theidearoom.net}

çocuk odası
{Foto: Pinterest}

Comments 2

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.