Dekorasyonda anahtar parça: camlı vitrinler

Yurt dışından dönerken aldığımız içki şişelerinden likör bardaklarına, kahve fincanlarından süs eşyalarına ev sahipliği yapan camlı vitrinler, bana sorarsanız fonksiyonel kullanımlarının yanı sıra ev dekorasyonundaki anahtar parçalardan biridir. Üstelik kullanım alanlarını sadece salonlarla da kısıtlamamak gerekir. Banyolar, mutfaklar, çalışma odaları ve hatta koridorlar vitrinlerin birer dekoratif unsur olarak  yer bulabileceği alanlardır.

Eminim sizin de evinizde camlı bir vitrin var ve uzun süredir de kara kara düşünüyorsunuz bu vitrini daha güzel nasıl kullanabilirim diye. Özgün düzenlemelerle şık sonuçlar elde etmek mümkün ama önce ezber bozmak gerek.  Yani kullanım amacını değiştirmek hatta imkan varsa kullanım yerini de değiştirmek güzel bir başlangıç olacaktır.

Bugüne kadar içki şişeleri ve bardaklarınız için kullandığınız vitrini kitap ve dergileriniz için kullanabilirsiniz mesela. Kitap ve dergilerin arasında seramik eşyalar, fotoğraf çerçeveleri, mumlar ve heykeller gibi dekoratif öğeler de kullanarak çok daha sofistike bir görünüm yaratabilirsiniz. Veya salondaki vitrini mutfağınıza taşıyıp, bugüne kadar dolap içlerinde sakladığınız mutfak eşyalarınızı sergileyebilirsiniz. Evinizde ayrı bir çalışma odanız varsa, vitrini bu alanda da değerlendirebilirsiniz. İşinizle ilgili kitaplar ve araç gereçler dışında vitrine yerleştireceğiniz saklama kutuları, dosyalar ve sepetler hem fonksiyonel bir kullanım sağlar hem de şık görünür.

Ne dersiniz; denemeye değer değil mi? 🙂

vitrin dolapları 1

vitrin dolapları 2

vitrin dolapları 3

vitrin dolapları 4

vitrin dolapları 5

{Photos: 1/2/3/4/5}

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.