Dekorasyonda çiçek etkisi

Beni bir süredir takip edenlerin artık çok iyi bildiği üzere; çiçekleri {bilhassa da taze çiçekleri} çok seviyorum. Fırsat buldukça köşe başındaki çiçekçi kıza koşar, bir demet mis gibi kokan çiçeği kapıp getiririm eve. Her odaya bir çiçek yazımda bahsetmiştim; evin her köşesini süsleyebilirsiniz çiçeklerle.

Sanırım 1 yıl kadar önceydi, Ellie Cashman’ın çiçekli tasarımlarına denk gelmiş ve görür görmez de aşık olmuştum. Koca bir buket çiçeğin yarattığı o tazelik hissinin neredeyse aynısını yaratıyordu duvardaki o iri güller, şakayıklar, manolyalar. Duvar kağıdında minik çiçekli desenlere alışıktık yıllar yılı, ama bu derece iddialı ve ihtişamlı bir görünüm tasarım dünyasının ezberini bozdu kesinlikle. Nitekim ev dekorasyonunda sıklıkla karşılaştığım bir trend haline geldi bu duvar kağıtları. Koyu veya pastel tonlarla kombinleyerek, daha ufak alanlarda uygulamak için harika bir seçenek bence. Örneğin yatak başını dayadığınız duvar, küçük tuvalet, mutfak veya salonun bir duvarı gibi.

Çiçeklerin dekoratif gücünden yararlanmanın bir diğer yolu da ev tekstil ürünlerinde çiçekli desenler tercih etmek olacaktır. Zara Home, Laura Ashley ve Marks and Spencer bu iş için en doğru adresler. Çiçek figürleriyle bezeli nevresim takımları, yatak örtüleri, yastık ve perdelerle, kışın en soğuk günlerde bile evinizde bahar tazeliği yakalayabilirsiniz.

dekorasyonda çiçek etkisi 1

dekorasyonda çiçek etkisi 2

dekorasyonda çiçek etkisi 5

dekorasyonda çiçek etkisi 3

dekorasyonda çiçek etkisi 8

dekorasyonda çiçek etkisi 4

dekorasyonda çiçek etkisi 9

dekorasyonda çiçek etkisi 7

{Photos: 1-2/3/4/5/6/7/8}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.