Dekorasyonda monokrom yaklaşımlar

Adını daha ziyade moda dünyasında duyduğumuz monokrom trendi, yaşam alanlarının dekorasyonunda da sıklıkla tercih edilir hale geldi. Monokrom nedir derseniz; esasında tek bir rengin çeşitli tonlarının bir arada kullanılması anlamına gelse de, siyah, beyaz ve gri bu akımın esas oyuncuları olarak kabul ediliyor.

Renkler konusunda kararsız ya da canlı renklerle arası pek olmayan kişiler için siyah-beyaz-gri kombinasyonları harika birer seçenek olmakla beraber, baştan aşağı aynı renk kullanıldığında donuk bir görüntü oluşur mu diye endişe edenler de olabilir. Bu endişeye en güzel cevap, son dönemde tasarımlarına bakır, altın, ahşap ve mermer detayları da dahil ederek monokrom dekorasyona bakışımızı yepyeni bir seviyeye taşıyan dekoratörlerden geliyor.

Siz de evinizde bu trendi takip etmek istiyorsanız; siyah-beyaz-grinin göreceli soğuk görüntüsüne canlılık katmak için eskitilmiş pirinçten bir lamba, hasır bir puf veya mermer bir sehpa kullanabilirsiniz. Özellikle siyah ve beyazla harika bir renk kombinasyonu yaratan yeşili, ev bitkileriyle ön plana çıkartabilirsiniz.  Ortama derinlik katmak için aynı rengin farklı tonlarını değerlendirebilirsiniz. Örneğin açık griyi füme ve antrasit ile beraber kullanıp harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

monokrom akım

monokrom akım

monokrom akım

monokrom akım

monokrom akım

Fotoğraflar: 1/2/3/4/5

Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.