Dekoratif aynalar

Başlığa aldanmanızı istemem; dekoratif aynalardan kastım baloncuk, kedi, köpek veya kuş şekilli ufak aynalar değil kesinlikle. Bu ve benzeri tipteki aynalardan ne yalan söyleyeyim, gerçekten hiç hoşlanmıyorum.

Kıyafetlerimizi giydikten sonra kendimize şöyle bir göz attığımız gardrop aynalarını da bir kenara koyuyorum.

Bana göre ev dekorasyonunda ayna kullanımının tek bir işlevi var; o da özellikle ufak veya dar alanlara derinlik katarak ortamın daha büyük olduğu yanılgısını sağlamak. Banyolar, giriş holleri ve salonlar bu tür kullanımın en sık rastlandığı alanlardır mesela. Misal eğer ufak bir banyonuz varsa, karşılıklı duvarlardan birine ayna asarak alanı en az iki kat daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Salonlarda ise aynanızı camın karşı duvarına denk gelecek şekilde kullanırsanız, hem derinlik elde eder hem de ortamın daha fazla ışık almasını sağlayabilirsiniz.

Benim kişisel tercihimi soracak olursanız kesinlikle boy aynaları derim. Bilhassa giriş hollerinde kullanılan aynalara bayılıyorum. Ahşap ağırlıklı doğal dokulara karşı zaafım baki ancak son zamanlarda musluklardan tablo çerçevelerine gönlümün bakır renge kaydığını da inkar etmeyeceğim.

mirror in living room
{Fotoğraf: Pinterest}

golden framed mirror
{Fotoğraf: amberinteriordesign.com}

vanity mirror
{Fotoğraf: apartmenttherapy.com}

mirror in entrance
{Fotoğraf: thecozyspace}

golden framed mirror
{Fotoğraf: Pinterest}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.