Dekoratif bir salon için beş öneri

Devasa tabloları seviyor musunuz? Peki ya ezber bozan halıları? “Taze çiçekler tam bana göre”,  “Raf düzenlemede ustayım” veya “Renkli koltuklara bayılırım” diyorsanız doğru yerdesiniz. Dekoratif bir salon için beş farklı önerim var bugün sizlere.

Hazırsanız başlayalım 🙂

oturmaodası

Neredeyse tüm salonu kaplayacakmış gibi duran koskoca tablolar pek çok insanı tedirgin edebilir, özellikle de ufak bir salonunuz varsa. Fakat eğer salonunuzda çok fazla eşya tutmuyorsanız – yani dekorasyonda minimal bir yaklaşımınız varsa – bir duvarınızı büyük bir tabloya ayırmanızı öneririm.

oturmaodası

Ezber bozan halılar! Tüm dikkati üzerine çeken ve salonun atmosferini bir anda tamamen değiştiren halılar! Yeni evlenecek çiftlerin en büyük ikilemidir o shaggy kılıklı halıyı alıp almamak. Oysa ki canlı renklerde veya geometrik desenli monokrom bir halı inanın bana çok şey değiştirecek.

oturmaodası

Biz Türklerin genel eğilimi sanırım, herşeyin takımını almak. Salon takımı, yatak odası takımı, vb liste uzayıp gider. Takım yerine birbirinden farklı parçaları kullanmayı ben şahsen daha çok seviyorum. Bu sayede tek düzeliğin kırıldığına ve daha canlı, daha renkli bir görünüm kazanıldığını düşünüyorum. Tıpkı bu fotoğraftaki gibi lime yeşili koltuk (veya sizin sevdiğiniz renk her ne ise) diğer mobilyalardan ayrışarak salona renk katıyor.

oturmaodası

İşte en sevdiğim öneriye geldik bile! 🙂 Çiçekler, çiçekler, çiçekler. Canlı, taze, mis kokulu çiçekler. Çiçekleri ne çok sevdiğimden şurada da bahsetmiştim. Özetle, çiçek alın, eviniz güzelleşsin 🙂

oturmaodası

Anımsayanlarınız olacaktır, kitaplık düzenleme sanatını uzun uzadıya anlatmıştım. Benim şahsi zevkim içinde tv ünitesini barındırmayan raf düzenlemeleri olsa da eldeki sistem her ne ise ona yoğunlaşıp, en sevdiğiniz kitaplarınızı, vazolarınızı, fotoğraflarınızı, mumlarınızı veya biblolarınızı sergileyerek salonunuzda harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

{photo credit: houseandgarden.co.uk}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.