Doğal ahşap kullanımına örnek en güzel 10 masa

Doğal ahşap denildiğinde genelde aklımıza zemin kaplamaları gelir, oysa bugün bahsedeceğim konu biraz farklı. Nedir peki konumuz? Masalar! Bugün piyasada pek çok çeşit ahşap masa bulunuyor. Bunların bazıları lamine olarak da bildiğimiz, “ahşap görünümümlü kağıtlardan” üretilmiş olup bazıları ise doğanın kendisinden gelen, en kaba tabirle ağaçlardan elde edilen masalardır. Özellikle yeniden kazandırılmış olan rustik masalar benim favorim! İşte bunlar arasından en çok beğendiğim 10 masa örneğini paylaşmak bugün sizlerle.

Bir diğer doğal malzemeden üretilen mermer masalar da insanın aklını çeliyor ama şimdi hakikati konuşmak lazım. Öncelikle mermer dediğin malzeme çok pahalı. Hatta pek çok insanın erişemeyeceği derecede pahalı olduğundan, evlerimizdeki masaların çoğunluğunu ahşap masalar oluşturur. Diğer yandan; gerçek bir ağaçtan elde edilmiş ahşap bir masanın yerini tutabilecek çok az şey vardır.

doğal ahşap masa 1

Doğal ahşabın dokusu

Kaliteli bir malzemeden üretilmiş ahşap bir masanın dokusu dünyanın en güzel şeyidir bence. Bir kere pürüzlüdür o doku; üzerinde damarlar vardır ve yüzeyi girintili çıkıntılıdır. Doğal olarak kabul edilmesinin sebebi de budur aslında. Yaşayan bir yanı vardır o masanın ve bu yüzden de çok güzeldir.

Ufak da bir not; yaşayan bir yanı olduğu için bu masaları, evinizin en çok ışık alan yerinde kullanmanız, görünümünü uzun yıllar korumasını sağlayacaktır 🙂

doğal ahşap masa 2

doğal ahşap masa 3

doğal ahşap masa 4

doğal ahşap masa 5

doğal ahşap masa 6

doğal ahşap masa 7

doğal ahşap masa 8

doğal ahşap masa 9

doğal ahşap masa 10

{images via 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10}

Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.