Duvar kağıdı vs boya

Yeni evlenenlerin, evlerini yenileyenlerin veya benim gibi evin muhtelif yerlerinde ne gibi değişiklikler yapabilirim diye mütemadiyen hayal kuranların ortak paydada buluştuğu konulardan biri de “boya mı yoksa duvar kağıdı mı tercih etmeli?” sorusudur. “Yok ben kesinlikle yaptırmam duvar kağıdı” diyenlerinizi diğer postlara alalım, iyi okumalar dileyelim.

Çocukluğumun en net anılarından biri evimizdeki duvar kağıtlarıydı. Ve elbette bir çocuk olarak o kağıtlara yaptığım zulüm, ailemin tüm ikazlarına rağmen devam etmiş ve  o dönemde ev yenilemek çok da ekonomik olmadığından, ekseriyetle kapı arkalarında tezahür eden muhtelif lekeler uzunca yıllar hayatımızın bir parçası olarak kalmıştı. Bence bugün Türkiye’deki duvar boyası kullanım alışkanlığını, 80 jenerasyonunun rujlu sanatsal çalışmalarına çok rahat bağlayabiliriz 🙂

Sizi bilmem fakat ben, en azından bir odada duvar kağıdı kullanmanın, evin havasına fevkalade katkı sağlayacağına inanıyorum. Eğer ki birşeyleri değiştirmek, ufak tefek yenilikler yapmak istiyorsanız duvar kağıdına bir şans verin derim.

wallpaper 1

wallpaper 2

wallpaper 3

wallpaper 7

1. Eye-catching accent wall (StylemePretty)
2. Dark floral wallpaper (Pinterest)
3. Shades of blue (Pinterest)
4. Vector brick pattern removable wallpaper (Etsy)

 

Comments 2

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.