Duvarlar çiçeklensin

Evin belirli alanlarında duvar boyası yerine duvar kağıdı kullanmanın, özellikle de seçtiğiniz duvar kağıdının desenine bağlı olarak inanılmaz bir fark yaratacağını düşünenlerden biriyim. Genelde ikinci plana attığımız nispeten dar alanları  – örneğin pek çok evde var olan ikinci tuvalet gibi – bir anda evin en dikkat çekici noktası haline getirebilir duvar kağıtları.

Son dönemin yükselen trendlerinden biri olan çiçekli desenler, sadece giyim alanında değil dekorasyon kulvarında da boy gösteriyor. Çiçekli desenler söz konusu olduğunda, bir süredir tasarımcı Ellie Cashman çıkıyor karşıma. Eserlerini Hollanda’nın altın çağı olarak kabul edilen 17. yüzyılda hayata geçirmiş ressamlardan ilham alan ve tasarladığı iri çiçek desenleriyle tanınan Amerikalı tasarımcı, bu desenleri hem duvar kağıdı, hem yastık hem de kumaş formatında sunuyor.

Ellie Cashman

ellie cashman dark floral wallpaper

Aranızda duvar kağıdında çiçek desenlerine – özellikle de bu derece büyük olanlara  – şüpheyle yaklaşanlar olabilir. Haklısınız. Zira bu tür desenler, kullanıldıkları alanda gerçekten de iddialı bir duruş sergiler. Bu noktada evin geri kalan kısmında ne tür bir dekorasyon yaklaşımı benimsediğiniz de büyük önem taşır. Nitekim evinizde Osmanlı tarzı – ya da biraz daha ağdalı diyelim – mobilya ve aksesuarlar tercih ediyorsanız, böylesi bir duvar kağıdı kullanmak pek de anlamlı olmayacaktır. Benim önerim; eğer  minimalist bir yaklaşımınız varsa ya da Provence tarzı dekorasyondan hoşlanıyorsanız çiçek desenli duvar kağıtlarına bir şans verebilirsiniz.

ellie cashman wallpaper

ellie cashman wallpaper

Fotoğraflar: elliecashmandesign.com/blog

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.