Ezgi’nin odası

Hamileliğimin son aylarında başladığım bebek odası dekorasyonu serüveni, görülen o ki sonsuz bir döngü içinde ilerleyerek asla bitmeyecek çünkü oda, Ezgi doğduğundan bu yana envai çeşit değişime maruz kaldı. İnsan o küçücük bebeği beklerken, o bekleyişin verdiği heyecanla herşeyi kendine göre en ideal haliyle düzenlemeye çalışıyor. Oysa ki onun gelişiyle oda, sizin değil onun ihtiyacına göre yeniden evriliyor adeta. Bu şu demek; bir nevi kendiniz için aldığınız/yaptığınız pek çok şey miadını çok kısa sürede doldurup raftan kalkıyor.

Ezgi, araba ve kitaplarla büyük aşk yaşayan bir çocuk. O gelmeden önce şifonyerin üzerine inci gibi dizdiğim kutular, yerlerini  türlü türlü kitaplara bıraktı şimdi. En sevdiği kitapların başında Rebecca Finn’in hareketli kitapları geliyor. Bunları daha ziyade gün içinde okuyor, akşamları ise uyku öncesi mutlaka bir masal okuma seansımız var. (Feridun Oral’ın kitaplarını kesinlikle öneririm)

Arabalar ise hayatımızın tam orta yerine geldi oturdu. Mecazen demiyorum, gerçekten de evin her bir köşesinde arabalar var. İş çığrından çıkmaya yakın, bunların hepsini bir yerde toplamaya karar verdik ve Ezgi’nin odasındaki dolabın – şu an için – açabildiği tek çekmece olan en alt çekmecesine yerleştirdik.

Önümüzdeki bir kaç yıl içinde, satış elemanın biz saftirik yeni anne-babaya “Bunları en az 7 yaşına kadar kullanacak” argümanıyla itelediği mobilyaların değişeceğine kesin gözüyle bakıyorum. Zira yeni nesil bu bücürükler ne istediklerini çok iyi biliyor (bize ne yaptıracaklarını da!). Velhasıl bugünkü aklım olsaydı, kesinlikle sıfırdan mobilya yaptırmaz, temiz temiz gider İkea‘dan alırdım. Yatak hariç, onu kesin Mothercare’den alırdım 🙂

nursery
{Nevresim, yastık kılıfları ve battiye Zara Home}

nursery
{Oyuncak kaplan İkea, battaniyeler Zara Home}

nursery
{Tablo, çok sevdiğimiz arkadaşlarımızın hediyesi}

Ezgi in his nursery
{Ezgi’nin giderek kıvırcıklaşan saçları ve arabaları}

nursery
{D&R‘da bulabileceğiniz Rebecca Finn kitapları, Bebek Koala ve Renklere Dokun serileri}

nursery
{Araba sever bebelere İkea halı}

nursery
{Snoopy kendi çocukluğumdan, ejderha Imaginarium‘dan}

nursery
{İkea‘dan aldığımız garaj ve arabalar ile Joker‘den aldığımız iş makineleri}

nursery

nursery

Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.