Her odaya bir çiçek

Kabul etmek gerekir ki pek çoğumuz hayalini kurduğumuz evlerde yaşamıyoruz. Yaşam alanlarımızı zevkimize göre dekore edebilmek biraz maddi imkanlarımızla da alakalı. O harika banyoya, o muhteşem mutfağa, o fevkalade koltuğa henüz sahip olamamış olabiliriz fakat bu, birkaç ufak dokunuşla harikalar yaratamayacağımız anlamına gelmez. Daha önce bahsetmiştim; örneğin yastıklar ya da tablolar ile evinizi çok daha az maliyetle güzelleştirmeniz mümkün.

Harika sonuçlar alabileceğiniz bir diğer seçenek de çiçeklere yatırım yapmak. Sevdiğiniz çiçek ne olursa olsun (misal ben gerçek bir şakayık aşığıyım) evinize renk, tazelik ve zerafet getireceğinden adım gibi eminim. Mis gibi kokmaları da bonusu.

Şimdi işin hilesine gelelim. Genelde kendimize jest yapıp kucak dolusu çiçek aldığımızda – veya sevdiklerimizin hoş sürprizlerinde – gelen çiçeği olduğu gibi alır salonun bir köşesine koyarız. Oysa ki çiçeklerin kullanımı salonla sınırlandırmamak gerek. Banyoların, çalışma masalarının ve mutfakların genel görünümü çiçeklerle değişebilir. Hele ki elinizin altında muhtelif boy ve ebatlarda vazolar varsa. Vazonuz yoksa üzülmeyin, evinizdeki bardaklara bir göz atın. Bana sorarsanız vazo yerine bardak kullanmak daha hoş bir çözüm. Özellikle de başta bahsettiğim çiçek buketini, minik dallara ayırıp kullanacaksanız. Banyonuza, yatağınızın başucuna, masanıza, mutfak camınızın önüne koyacağınız ufak aranjmanlar inanın bana gününüzün daha güzel geçmesine vesile olacak 🙂

flowers
{Fotoğraf: mydomaine.com}

flowers
{Fotoğraf: refinery29.com}

flowers
{Fotoğraf: Pinterest}

flowers
{Fotoğraf: theeverygirl.com}

flowers
{Fotoğraf: shopsweetthings.com}

Comments 2

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.