Hikaye anlatma sanatı: StoryTiles

Herkese merhaba! 2017’nin ilk yazısı ile karşınızdayım. İçimizi sıkan bu kasvetli havaya rağmen güzel şeylerden bahsedelim istiyorum. Mesela StoryTiles‘dan ve onun minyatür karolarından.

Story Tiles

StoryTiles’ın kuruluşu:

Marga Van Oers ve Judith Beek’in kişisel bir girişimi olan StoryTiles, 2013 yılında başlatılan kitlesel fonlama kampanyası sayesinde bir şirket haline gelmiş. Hollanda’nın Delft bölgesi ve çevresi, 16. yüzyıldan bu yana devam eden seramik üretimi ile tanınan bir bölge. StoryTiles da geleneği sürdürerek, her biri el yapımı minyatür karolar üzerine çizilen farklı figürlerle bunları birer sanat eserlerine dönüştürüyor.

Story Tiles by @alenaalena07
{image by @alenaalena07}

Dekoratif birer hediye

StoryTiles; Lieselot Moed, Piet Paris, Chris Van Eeden ve Geertje Aalders gibi sanatçılarla iş birliği yaparak, her karonun kendine özel bir hikayesi olmasını amaçlamış. Tamamı elde çizildiği & pişirildiği için son derece özgün olan bu karolar, üç farklı ebatta satışa sunuluyor. Banyo ve mutfaklardaki yüzey kaplamaların arasına yedirebildiği gibi minyatür ebatta üretilerek veya kartlar üzerine basılarak dekoratif amaçlarla da kullanılabiliyor.

Story Tiles by @kleinmaarfijn_anique
{image by @kleinmaarfijn_anique}

Story Tiles by @theinteriortourists
{image by @theinteriortourists}

Story Files by @eminke
{image by @eminke}

Story Tiles by @storytiles
{image by @storytiles}

Story Tiles by @the_workshop_dubai
{image by @the_workshop_dubai}

Story Tiles by @studiohuys91
{image by @studiohuys91}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.