H&M’de online alışveriş dönemi

H&M de sonunda online satış yapan markalar kervanına katıldı, hatta biraz geç bile kaldı. Günümüzde pek çok işimizi sanal ortamda halledebiliyor olduğumuzu düşünürsek, ev dekorasyonu ve kıyafet alışverişlerimiz için de online mağazaların birer ikişer açılıyor olmasını yadırgamamak gerek.

Ben H&M’in özellikle Home tarafı için online alışveriş yapabileceğime seviniyorum açıkçası. Çünkü markanın İstanbul’daki yegane mağazasının Mall of İstanbul’da olması kadar saçma başka birşey yoktu. Lakin siparişlerin iade/değişim politikasını bir incelemem lazım. Mağazadan değiştirilebiliyorlar mesela Mall of İstanbul’a gitmek çıldırtıcı bir durum olabilir zira 🙂

Bu arada online alışveriş sürecine geçilmesiyle birlikte özellikle Home tarafındaki ürün çeşitliliğin azalması gözden kaçmadı. Evvelden, fiziki olarak mağazaya gidildiğinde dekoratif aksesuarlardan cam ve porselen ürünlere çok daha fazla ürün bulabiliyorken, neden şimdi bu kısıtlamaya gidildiğini anlayamadım. Umuyorum ki yakın vadede çeşitlilik arttırılacaktır.

Gelelim açılış şerefine %50’ye varan indirimiyle göz dolduran H&M Home’da, göz koyduğum ürünler listesine 🙂

H&M Nevresim

H&M Mum

H&M Yastık

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.