İlham aldıklarım: No.8

İtiraf etmeliyim; son bir kaç aydır açık mutfak raflarının nasıl görüneceğini düşünüp duruyorum. Aslına bakarsanız herşey Açık Mutfak Rafları yazımı takiben başladı. Bundan yaklaşık beş yıl kadar önce kendi evimi dekore ederken, o dönemin bana sorarsanız en güzel ve en zarif mutfak mobilyasını seçmiştim; baştan aşağı bembeyaz bir mutfak. Şimdi her ikisini bir arada nasıl kullanabilirim derdindeyim biraz. Her ne kadar açık mutfak rafları biraz daha endüstriyel bir hava verse de, özellikle ahşap dokular ev içi kullanıma çok daha uygun duruyor.

Bir diğer saplantılı olduğum konu ise gümüş, bakır ve altın rengi çerçeveler. Bu çerçeveleri nasıl kullanacağınız tamamen aslında tamamen size kalmış bir şey. Mesela ben yaprak ve çiçek figürlerinin yanı sıra doğa fotoğrafçılığını seviyorum. Siz dilerseniz sulu boya, kaligrafi ve geometrik desenler gibi farklı yaklaşımlar benimseyebilirsiniz.

Ahşap dolap, parke zeminler ve o muhteşem bakır ayaklı koltuk beni benden aldı. Tipik bir iskandinav mimarisi özelliği taşıyan bu oturma odası sadeliğiyle de göz dolduruyor.

Son dönemde gözüm feci halde sukulentlerde. Bu minik bitkiler kullanıldıkları alana bir mutluluk yayıyorlar sanki. Kim bilir belki de teraryum kursuna filan gitmeliyim 🙂

ilham aldıklarım 01

ilham aldıklarım 02

ilham aldıklarım 03

ilham aldıklarım 04

ilham aldıklarım 05

{images via 1/2/3/4/5}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.