İlham aldıklarım | No.9

“İlham aldıklarım” serisine bir süredir ara verdiğim doğrudur. Son dönemde o kadar olumsuz şeyle karşılaştık ki (sadece ben değil – hepimiz) ilham alınacak pek de birşey kalmadığını düşündüm birden. Yanılmışım. Etrafınıza şöyle bir bakın; hayatımızı etkileyen ne kadar çok şey olduğunu göreceksiniz.


{image by parkandoak.com}

Gördüğüm anda büyülendiğim bir fotoğraf. Evimizde bu boyutta (veya herhangi bir boyutta) bir şömine yok, ama olsaydı üzerini aynı bu karede gördüğümüz gibi yerleştireceğimden eminim. Özellikle yeşil yaprakları bitkiler, irili ufaklı bu çerçeveleri harika bir şekilde tamamlıyor. Bu arada çerçeveleri illa asmak zorunda değilsiniz; bu şekilde – duvara dayalı – kullanmak da bence harika bir fikir.


{image by planete-deco.fr}

Kapıdan girdiğimiz anda bizi karşılayan kilimi saymazsak, evimizde otantik olarak adlandırabileceğimiz başkaca bir eşya bulunmuyor. Bu aralar modern dekorasyon içine yedirilen eklektik yaklaşımı ilgiyle takip ediyorum. Farklı tarzların ortak bir stilde buluşma fikri – bir nevi zamanlar arasında bir yolculuk niteliğinde olduğu için – hoşuma gidiyor. Yaratıcılığı oldukça zorlayan bir süreç ama sonuç çoğu zaman harikulade oluyor.


{image by Pinterest}

İlham kaynağımın Pinterest olduğu aşikar. Hem dekorasyon stillerini hem de bu stiller içinde kullanılan ufak tefek aksesuarları keşfetmek için harika bir yer. Şu kaşıkların güzelliğine bakar mısınız lütfen?


{image by graigue}

Ters ışıkla çekilen bu fotoğrafın sadeliğinden ne kadar etkilendiğimi söylememe gerek yoktur heralde.


{image by gumberrypl}

Lügat365‘in tarzını andıran bu posterler, duvarlarınızı süslemek için harika birer seçenek. Aklıma şimdiden harika bir fikir geldi bile 🙂

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.