Kalbim Ege’de kaldı!

Ne zaman ki güneş bulutların arasından kendini birazcık gösterse, kendimi birden yaz moduna geçmiş bir halde buluveriyorum. Kışın kasvetinden sıkıldığım için olsa gerek, kendimi bir sahil kasabasında hayal ediyorum. Şu sıralar Ege’ye (mesela Yunanistan’a) karşı hiç de boş değilim! (Euro’nun almış başını gittiği gerçeğini şimdilik göz ardı ediyorum.) Yunan adalarının birinde bir yazlık evim olsa, ömrümün sonuna kadar orada yaşayabilirim herhalde.

Çocukluğumun önemli bir bölümünü yazlık bir evde geçirdiğimden olsa gerek, yazlık evleri çok seviyorum ben. Ezgi’nin böyle bir şansı olmayacak düşüncesi içimi yediği için de arada Airbnb‘ye bakınırken buluyorum kendimi. Hani Ege’de bir ev bulsam, sezonluk kiralasam diye.

İşte bu Airbnb gezintilerinde rastladığım (ev demeye dilim varmıyor!) bu muhteşemlik karşısında ise tam anlamıyla nutkum tutuldu diyebilirim!

akdeniz esintisi 02

Geleneksel tarzdaki bu Mikonos evi, tasarımcı Jayne Wunder‘in olağanüstü dokunuşuyla modern bir yazlık eve dönüştürülmüş. Her ne kadar modern bir tarzda tasarlanmış olsa da, bana sorarsanız evin en harika yanı, ait olduğu Akdeniz havasından izler taşıyor oluşu. Duvarlarda ve mobilyalarda ağırlıklı olarak tercih edilen beyaz renk, uçuk maviler ve grilerle kombinlenmiş ve Helenistik dönemi çağrıştıran birkaç zeytin ağacı dalıyla taçlandırılmış. Anımsayanlarınız olacaktır; zeytin ağacının Yunan evleri gibi baştan aşağı beyaz rengin hakim olduğu alanlarda ne kadar dekoratif durduğundan bahsetmiştim. (bkz. zeytin ağacının dekoratif etkisi)

akdeniz esintisi 03

akdeniz esintisi 01

akdeniz esintisi 04

akdeniz esintisi 05

akdeniz esintisi 06

Bir an önce yaz gelsin dedirten muhteşemlikteki bu evde, bir hafta geçirmek sizce de harika olmaz mıydı? 🙂

Herkese harika bir hafta dilerim!

{images via jaynewunder.com}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.