Keyifli bir ev için öneriler

Hayat koşuşturmacasında zamanımızın çoğunu ofislerde ve yollarda geçiriyor olsak da günün sonunda döndüğümüz evimiz; yorgunluğumuzu atmaya çalıştığımız bir sığınak, ailelerimize kavuştuğumuz bir mabete dönüşüyor adeta. Evlerimizde geçirdiğimiz zaman değerli, belki de en çok mutlu olduğumuz, türlü türlü anıları biriktirdiğimiz yer.

Evde geçirdiğimiz zamanın daha kaliteli olması mutluluk seviyemize doğrudan katkıda bulunduğundan, keyifli bir ev ortamı için neler yapabiliriz derseniz benim önerilerim şöyle:

sunlight
                                                         {Fotoğraf: Pinterest}

İnsana güneş ışığı kadar enerji veren başka şey var mıdır bilmiyorum. Eğer eviniz güney cepheye bakıyorsa çok şanslısınız, bu şansınızı kullanın. Açın perdelerinizi, yazın bol bol güneş kışın ise bol bol ışık girsin içeri.

candles
                                               {Fotoğraf: stylizimoblog.com}

Mumlar! Şimdi artık havaların da soğumasıyla daha da haklı bir gerekçemiz var sanki. Benim için yaz kış farketmez, her zaman bir mum yanar evin içinde. Hem dekoratif hem mis kokulu. Alternatif olarak kokulu çubukları da kullanabilirsiniz. Çok keskin olmayan, yumuşak ve rahatlatıcı kokular tercih ederseniz evde spa keyfine bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

flowers
                                                     {Fotoğraf: birchlane.com}

Taze çiçekleri ne derece sevdiğimi tarif edecek kelime bulamıyorum artık. Mümkün olduğunca sık çiçek alın evinize. Görüntüsü bile mutlu etmeye yeter.

fresh air
                                                             {Fotoğraf: Flickr}

Annemden kalma bir alışkanlık sanırım; kış geldi diye pencerelerinizi sıkı sıkı kapatmayın, açın sonuna kadar, eviniz havalansın. İnanın bana çok farkedecek. Havasız bir ev kadar kötüsü yoktur. Ben geceleri yatarken bile camlardan birini hafif aralarım. Temiz havayı çekin içinize. Korkmayın, hasta olmazsınız 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.