Koltuğun aşkı: Renkli ve göz alıcı yastıklar

Evimiz, hayatımızı en çok etkileyen unsurların başında. Evimizde mutluysak, yaşamımızın geri kalanında da mutlu olma şansımız yüksek. İtiraf etmek gerekir ki çoğu zaman değişime ihtiyaç duyar, salondan başlayarak evin çeşitli odalarına göz dikeriz. Zamansal veya bütçesel nedenlerle hareket alanımız genelde kısıtlanıyor olsa da bazen ufak tefek dokunuşlarla büyük sonuçlar elde edebiliriz.

Mesela çiçeklerle, mesela yastıklarla 🙂

Bana kalırsa bu ikisi ev dekorasyonunun en renkli, en göz alıcı ve kuşkusuz edinilmesi en kolay öğelerindendir. Bugün yastıkları anlatalım, çiçekleri de ayrı bir yazıda ağırlayalım.

Eğer salonunuzdaki koltuklar bizde olduğu gibi beyaz ise ya da tercihinizi siyah/lacivert gibi daha koyu renklerden yana kullandıysanız, üzerine her ne renkte yastık koyarsanız koyun salonun havası birden değişecektir. Çiçeklilerden çizgililere, otantik desenlerden hayvan motiflerine seçenekler o kadar çok ki kendi zevkinize uyan kılıfları bulmanız an meselesi. Zara Home, Boyner Evde, English Home gibi mağazalar benim en çok bakındıklarım arasında. Bunlar dışında varsa imkanınız yurtdışı sitelerinden de sipariş verebilir veya seyahatlerinizde lokal butikleri ziyaret edip bavulunuza birkaç parça atabilirsiniz.

pillow

pillows

pillows

pillows

pillows

1. Colorful sofa with colorful pillows (Pinterest)
2. Navy blue pillow covers (Pinterest)
3. Pillows, lots of pillows (Pinterest)
4. A whole lot of black and white (blog.inmod.com)
5. Decorative pillow covers (etsy.com)

 

Comments 2

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.