Komodin dekorasyonu

Herkese günaydın! Bugünkü yazımı sabahın çok çok erken bir saatinde yazıyorum. Ezgi’nin tatlı çığlıklarıyla güne başladığımız günlerden biri ve üstelik de bir Cumartesi sabahı! Ezgi doğmadan önceki sabahlarımızı hatırlıyorum da yatak keyfi diye birşey vardı mesela 🙂

Yatak keyfini bir kenara bırakacak olursak, bir süredir aklımda olan başka bir konuyu başlayalım anlatmaya. Sabahları uyandığımızda ilk gördüğümüz şeyin, o günün genelini olumlu olumsuz etkileyebileceğini okumuştum bir yazıda. Ve bir deneme yapmaya karar verdim.

Pek çoğumuz farketmesek de başucumuzda duran komodin ve üzerindekiler, sabahları ilk gözümüze çarpan şey aslında. Üzerine yığdığımız kitaplar, dergiler, telefonlar, kremler derken güzel görünmesine öyle pek de zahmet etmediğimiz bir alan durur hemen yanımızda. Oysa ufak bir kaç değişiklikle bu alanında daha güzel görünmesi sağlanabilir, böylece her sabah sizi mutlu edecek detaylara açabilirsiniz gözlerinizi.

Peki ben ne yaptım? Ezgi’nin çok sevdiğim fotoğraflarından oluşan bir kolaj tabloyu yerleştirdim öncelikle. Geceleri yatmadan sürdüğüm kremleri, okuduğum dergileri, renkli birkaç not defterini, yatmadan önce içine yüzüklerimi ve küpelerimi koyduğum minik kutuyu, abajuru ve taze çiçeklerle dolu vazoyu da ekledim dekorasyon planına. Sonuç başarılıydı. Özellikle çiçeklerin yarattığı renk cümbüşü beyaz komodinle harika uyum sağladı.

Elbette yaratıcılıkta sınır yok, siz de bir kağıt kalem alıp önceliklerinizi sıralayabilirsiniz. Bunu yaparken beğendiğim düzenleme örneklerine bir göz atmaya ne dersiniz?

komodin dekorasyonu 1

komodin dekorasyonu 2

komodin dekorasyonu 3

komodin dekorasyonu 4

komodin dekorasyonu 5

(1) House of Jade: Home tour (2) When to decorate above the bed (3) 23 Borderline Genius Ways To Make Your Home Calm AF (4) The Everygirl Cofounders Give Us a Tour of the Chic Abode They Share (5) Ashley Kane’s San Francisco Apartment Tour

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.