Lacivert duvarların güçlü etkisi

Söz konusu duvar boyası olduğunda, tercihini yıllar yılı açık ve nötr renklerden yana kullanmış insanların, koyu renklere geçiş yapması (hele hele lacivert gibi iddialı bir renge) çok da kolay olmayacaktır. En büyük kaygı; koyu renklerin kullanıldıkları alanı nispeten daha karanlık göstermesidir ve gerçekten de yeterince ışık almayan odalar için doğru bir seçenek değildir. Fakat diğer yandan – açık renklerin aksine – aksesuarlarla daha güzel kontrast yaratırlar ve bu nedenle daha çarpıcı ve daha güçlü bir görünüm sunarlar.

Koyu renkler içinde benim en çok sevdiğim derin maviler ve lacivert tonlarıdır.

Bu renklerin benim açımdan tek sıkıntısı, pek de sevdalısı olmadığım denizci esintisine neden olmalarıdır. Bunun önüne geçmek için dekoratif unsurlara dikkat etmek yeterlidir; çapa ve dümen motiflerinden kaçınmak, beyaz-mavi şeritlerden uzak durmak gibi.

Beyaz, hiç kuşkusuz koyu renklerle en uyumlu renktir. Duvarlarınız için seçeceğiniz renk ne olursa olsun, dekorasyon planınıza mutlaka beyazı ekleyin. Lacivertin sert duruşunu yumuşatmak için bej ve kahverengileri de denemenizi öneririm. Lacivert-altın kombinasyonu ise son dönemin yıldız trendlerinden. Özellikle aksesuarlar cephesinde hakimiyet kurmuş olan altın, dekorasyonu zenginleştiren renklerin başında geliyor.

Lacivert duvarların diğer uygulamaları için Pinterest panoma göz atmayı unutmayın! 🙂

lacivert duvarlar 01

lacivert duvarlar 02

lacivert duvarlar 03

lacivert duvarlar 04

lacivert duvarlar 05

lacivert duvarlar 06

lacivert duvarlar 07

{images via 1/2/3/4/5/6/7}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.