Makyaj masam

Geçtiğimiz hafta makyaj masası dekorasyonu nasıl olmalı diye yazarken bir yandan da kendi alanımı gözden geçirme fırsatım oldu. Ezgi’nin aramıza katılmasıyla, giyinme odamızın bebek odasına nasıl dönüştüğünden bahsetmiştim. Mobilyaların yer değiştirme sürecinde karnıma giren ağrıların nedeni belliydi; hem gardrop, hem yatak, hem komodinler hem de koşa koşa gidip aldığım makyaj masası aynı odaya nasıl sığacaktı?

Endişelerimin ne kadar gereksiz olduğunu, odanın son haline gelmesiyle fark edebildim ancak. Başarmıştık! Üstelik sonuç hiç de fena değildi.

makyaj masam 1

Konumuza geri dönecek olursak; makyaj masasını ilk aldığım günden itibaren kendisinden beklentim, hem makyaj malzemelerimi, hem parfümlerimi, hem takılarımı, hem de neden almış olduğumu kimi zaman kendime dahi açıklayamadığım zilyon tane taklavatı saklayabilmesiydi. Ancak bir yandan da masanın olabildiğince sade görünmesini istiyordum. Bunun için de üzerinde mümkün olduğunca az şey bulundurmam gerekiyordu.

Bu masa, saklama yönündeki ihtiyacıma tek başına cevap verebilir durumda değildi. Çünkü toplamda üç çekmecesi vardı ve bunlardan ikisi zaten çok çok ufaktı. Dolayısıyla vakti zamanında yine İkea‘dan almış olduğum kesonları da dahil ederek daha geniş bir kullanım alanı yarattım.

makyaj masam 3

Masanın üzerinde neler var sorusundan başlayacak olursak; sol kısımdaki çekmecenin hemen üstündeki alanda, içerisine makyaj fırçalarımı yerleştirdiğim cam kavanozlar bulunuyor. Orta kısımda, günlük kullanım için ayırdığım makyaj malzemelerimin yer aldığı çanta ile Danimarka gezimizden hatıra takı kutusu var. Son birkaç aydır altın ve bakır detaylı aksesuarlara inanılmaz ilgi duyuyorum. Bıraksalar evin her köşesini bakır tepsiler, altın kaselerle dolduracağım (bir de mermer!) 🙂

makyaj masam 4

Sol kısmındaki çekmecenin üzerinde ise küçük bir kase duruyor, içinde ise o hafta kullanacağımı düşündüğüm küpeleri tutuyorum. Zara Home aşkımın ne boyutlarda olduğunu bu yazıda çok net göreceksiniz sanırım, zira şu an farkediyorum ki kavanozlardan makyaj çantasına, takı tabaklarından kutulara neredeyse herşeyi bu mağazadan almışım 🙂

Gelelim çekmecelere; ebat olarak pek de tatmin edici olmayan iki küçük çekmecede makas, cımbız ve törpü gibi bakım setleri ile toka, firkete vb pek de dekoratif olmayan eşyaları saklıyorum. Masanın alt kısmında uzun (ve üç bölmeli) çekmecede ise not kağıtları, kalemler, ataçlar gibi daha ziyade kırtasiye malzemeleri duruyor.

makyaj masam 10

Masayla ilgili sevdiğim bir diğer şey de aynayı tutan uzun kolları. Bu kollara astığım uzun kolyelerim artık birbirlerine dolanmıyor. Hem sağ hem sol kolu aynı amaçla kullanıyorum. Ayrıca sağ kolun tepesine, çok sık kullanmasam da pek sevdiğim ve her gördüğümde beni mutlu eden bu zarif bileziği yerleştirdim.

makyaj masam 6

Kesonlara gelecek olursak. Masanın sağ ve sol tarafına yasladığım bu iki ünitenin asli görevi; tüm makyaj malzemelerimi, cüzdanlarımı, takılarımı, pasaportlarımızı, kullanmaya kıyamadığım defter ve kalemlerimi, ve diğer şahsi başkaca eşyalarımı korumak ve saklamak (Ezgi’nin karıştırmadığı durumlarda tabi :))

Sol kesonun üstünde, nereden aldığımı şu an anımsayamadığım bu ağaç şeklindeki figür duruyor. Boyları uzun olmayan kolyelerimin bir kısmı ağacın kollarında asılı. Parfümlerim, annem ve babamın gençlik fotoğrafı, saatlerim ve yüzüklerim de bu alanın demirbaşlarından.

makyaj masam 8

Comments 2
  • Burcucuğum yeniden yazmaya başlamışsın bilmiyordum:) harika, bloguna ve yazılarına bayılıyordum zaten:) yaşasın!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.