Modern ve şık bir çiftlik evi

Phyllis & Bill çiftinin 25 yıl önce satın aldığı ve zaman içinde harikalar yaratarak son haline getirdikleri bu eve bakmaya doyamıyorum. Taşındıktan kısa bir süre sonra, zamanında pembe ve cam göbeği renginin domine ettiği evi, daha doğal tonlarda ve vintage mobilyalarla dekore etmeye karar vermişler. İyi ki etmişler! Son derece modern ve şık bir çiftlik evi yaratmışlar bu sayede.

Modern Ciftlik Evi 1

Evin genelinde tatlı bir gün ışığı hakim. Duvarların rengi de destekliyor içeriyi dolduran ışığı. Aksesuarlara ayrıca değineceğim ama ilk gözüme çarpan elbette ki bu harikulade & rustik yemek masası. Masanın etrafını çevreleyen sandalyelerin de birbirinden farklı oluşu, işte tam benim tarzım dedirtiyor. Büfenin hemen üzerine dizili mavi porselenler, şu aralar çeyiz düzer gibi topladığım porselenlerimi anımsatıyor bana. Porselen denince akan sular duruveriyor bende 🙂

Modern Ciftlik Evi 2

Girişte beyaz rengin domine ettiği bir alan karşılıyor misafirleri. Yerdeki el dokuma halı gözden kaçmıyor. Bir çiftlik evinin olmazsa olmazı ahşap masa, hemen yanında kurumuş dallar ve masanın altındaki hasır sepetle inanılmaz bir uyum içinde. Evin bu köşesi de pencereden süzülen bol ışıkla aydınlanmış.

Modern Ciftlik Evi 3

Phyllis & Bill çiftinin bu evde geçirdiği 25 yıllık süre zarfında, dekorasyona bakış açıları da değişip evrilmiş elbette.  Temelde tüm odaların birbiriyle uyumlu olduğu, sakin, dingin ve samimi bir atmosfer yaratılmaya çalışılmış. Kişisel bazı dokunuşlarla dekoratif öğelere karakter katılmış. Bu oturma odası, tüm bunların odak noktasıymışçasına karşımıza çıkıyor. Doğadan esinlenen oda, eğrelti otu ve çam kozalağı gibi bitkilerin çerçevelenmiş illüstrasyonlarıyla bezeli.

Modern Ciftlik Evi 5

Evin en çok köşelerinden biri de işte burası. Ahşap dolabın üzerindeki kurutulmuş buğday başakları, hemen yanında duran yeşillikler ve mini kuş kafesi ile harika bir bütünlük sağlıyor. Arka plandaki mutfak ise ahşap sandalyelerin arasından göz kırpıyor bizlere.

Modern Ciftlik Evi 6

Bembeyaz mutfak dolapları, siyah mermerden mutfak tezgahı ve dolapların üzerindeki siyah tokmaklar ile tam da hayal ettiğim gibi bir mutfak burası. Güneş ışığı olanca parlaklığıyla dolmuş içeri. Baş köşede ise mandalina ağacına duruyor. Zemin, ancak bir çiftlik evine yakışacak masif ahşapla kaplı.

Modern Ciftlik Evi 7

Salona açılan Amerikan mutfak bir an için kendi evimizi anımsattı bana. Sol köşede duran ahşap dolap, önde yer alan koltuk ve hemen ilerisindeki ahşap masa. Baya baya bizim evde gibiyiz 🙂

Modern Ciftlik Evi 8

Vintage mobilyaların vurgusunu en çok hissettiğimiz köşedeyiz şimdi. Ahşap masa ve hemen altındaki dökme demirden yapılma kağıt baskı makinesi dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Masanın üstündeki aksesuarlar, duvarda asılı fotoğraflar ve üzerine hemencik kıvrılma hissi veren koltuk da bu kareyi güzelleştiren unsurlardan. Pencereden süzülen güneş ışığı da bonusu 🙂

Modern Ciftlik Evi 8

Modern Ciftlik Evi 9

Kiler içindeki gizli çamaşır odası, hem çamaşır hem de kurutma makinesinin saklanmasına olanak vermiş. Bu sayede derli toplu duruyor herşey. Tezgahın üstündeki gümüş parçalar gözümden kaçmıyor. Bir de hemen karşısındaki altın kapı tokmakları 🙂

Modern Ciftlik Evi 10

Yeniden dekore edilmiş bu ebeveyn banyosunu görünce içim buruluyor birden. Yepyeni yer karolarına, pırıl pırıl lambri kaplamasına ve lavabonun hemen altındaki tertemiz boyanmış dolaplara bakarak iç geçiriyorum 🙂 Evin her odası, her köşesi ayrı büyülüyor beni. Keşke bir gün benim de evim böyle olsa demeden duramıyorum.

Not: Tüm fotoğraflar apartmenttherapy.com‘dan alınmıştır.

SaveSave

SaveSave

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.