Notting Hill’de bir ev: Çarpıcı ve incelikli

Bir ev düşünün. Şehrin merkezinde, beş katlı. Birbirinin tam zıttı beğenilere sahip bir çift – çağdaş sanatın cesur renklerine aşık bir adam ile minimal ve sade tasarımlardan hoşlanan bir kadın. Ailenin genişlemesiyle birlikte evin baştan aşağı yenilenme ihtiyacı oluşmuş ve çift, bu ihtiyaçları için  tasarım danışmanlığı yapan dekoratör Suzy Hoodless‘e başvurmuş.

Hikayenin buraya kadarki kısmını kendimize bağlayabildiğim tek yanı (özellikle de 3 + 1 bir evde oturduğumuzu göz önüne alırsak) dekorasyon konusunda Eray ve benim de tamamen farklı beğenilere sahip olmamız sanırım.

House and Garden‘da karşılaştığım bu projenin her santimetrakaresinde kendimden geçtiğimi söylersem yalan olmaz. Mimar Johnny Holland ile birlikte çalışan Hoodless, iki farklı zevkin bir potada eriyebileceğini inanılmaz bir ustalıkla kanıtlamış. Bu beş katlı evin kendi doğal muhteşemliğini bir kenara bırakacak olursak, salondan mutfağa yatak odasından antreye evin dört bir yanından içeriye ışık hüzmesinin akın etmesine olanak veren muhteşem pencerelere, monokrom halılara, antrede yer alan merdivenlerle zemindeki karoların uyumuna, yatak odasında açık banyo fikrine ve bebek odasındaki antrasit renkli şömineye sonsuz bir aşkla bakıp duruyorum.

nottinghill2

nottinghill3

nottinghill4

nottinghill5

nottinghill6

nottinghill7

{Photo credit: Lucas Allen}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.