One Fine Stay: Cobble Hill Park

Güneşli havalara bir türlü kavuşamadığımız koskoca bir Mayıs ayı bitmek üzere. Haziran neredeyse kapımızda, yani yaz geldi artık! Yaz demek tatil demek, pervasızca gezinmek, hayat kaygılarından uzaklaşmak demek. Aylardır iple çektiğimiz tatile de sadece 15 gün kaldığını bilmek içimde yükselen bu seyahat aşkını daha da körüklüyor. Gezecek yer çok, zaman ve para az maalesef. Yine de ufak kaçamaklar yapmak için elimizden geleni ardımıza koymayacağımız kesin.

Ben, ne zaman içimdeki bu aşka yenik düşsem kendimi uçak bileti bakarken buluyorum. Hemen akabinde de AirBNB’nin sitesine giriyor, o harika şehirde o harika tatili hangi harika evde yapabiliriz diye bakınıyorum. One Fine Stay de AirBNB benzeri bir girişim. Şu an için sadece Londra, Roma, Paris, New York ve Los Angeles’da hizmet veriyor.

Neden olmasın diyerek başlıyorum sitede gezinmeye. Ve karşıma bu muazzam ev çıkıyor. New York’un – nitekim New York da ölmeden önce görmemiz gereken yerlerin en başında geliyor! – Cobble Hill bölgesindeki bu evin odalarını incelerken hayranlıkla kıskançlık arasında gidip geldiğimi itiraf etmem gerekir.

Son dönemde blog yazılarıma da sıklıkla konu olan pek çok dekorasyon trendi, bu evin farklı farklı köşelerinde yer bulmuş. Mermer yüzeyler, bakır aksesuarlar, ahşabın sıcaklığı, yüksek tavanlar ve büyük camlardan içeri süzülen gün ışığı. Yılın en çok konuşulan renklerinden olan grinin hem mutfakta, hem yatak odasında hem de bebek odasında kullanılmış olması ev sahiplerinin hem zevk sahibi hem de dekorasyon trendlerini yakından takip ettiğinin göstergesi.

Evin kendi dışında, muhteşem balkonu ve harika bahçesiyle de kalbimi fetheden bu evi aklımın bir köşesine kazıyorum. Belli mi olur, belki de tahminimizden daha kısa sürede düşer yolumuz New York’a 🙂

Cobble Park Hill 1

Cobble Park Hill 2

Cobble Park Hill 3

Cobble Park Hill 4

Cobble Hill Park 5

Cobble Hill Park 6

Cobble Hill Park 7

Cobble Hill Park 8

Cobble Hill Park 9

Cobble Hill Park 10

Photo credit:
One Fine Stay

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.