Pencereden süzülen ışığa karşı

İtiraf etmem gerekir ki mutfakla pek arası olan bir insan olmadım hiç. Ev halkının karnını doyuracak derece yemek yapabildiğim doğrudur ancak insanların parmaklarını yedirtecek türden hünerli ellerim yok benim. Hal böyle olunca mutfakta geçirdiğim zaman kısa süreli olmuştur hep.

Ezgi’ye hamile olduğum dönemde mümkün olan her fırsatta Home Tv kanalını açar ve o harika mutfakların büyüsüne kapılırdım. Pencerenin hemen önüne yerleştirilmiş beyaz kocaman bir lavabo, bir tarafta ahşap raflar ve üzerilerine dizilmiş tabaklar, kaseler ve tavalar, diğer tarafta ahşap kasalar içine özenle konmuş meyveler, sebzeler, yeşillikler. Şu hayatta beni en çok heyecanlandıran, en çok mutlu eden görüntülerden biri işte bu mutfağın görüntüsüdür.

Aynı kanalın etkisinden olacak ki kendi evimize taşınıp da mutfağı elden geçirmeye karar verdiğimizde ilk işim mutfağın ortasına kocaman bir ada yaptırmak olmuştu. Şimdi düşünüyorum da hali hazırda o kadar işe girişmişken keşke lavabonun da yerini değiştirip, pencerenin hemen önüne aldırsaymışım. Her ne kadar yemyeşil bir bahçeye bakan yüksek ve geniş mutfak pencerelerimiz olmasa da, o küçük pencereden içeri süzülen ışığa karşı bulaşık yıkamanın bile zevki başka olurdu!

Şimdi siz de hayal edin; bembeyaz pırıl pırıl mermer tezgah, şık bir pirinç musluk, beyaz ve derin bir lavabo, camın önüne koyduğunuz birkaç ufak bitki ve pencereyi açtığınızda içinizi dolduran taze çimen kokusu.

Hayallerimiz kadar varız öyle değil mi? 🙂

Pencere önü evye 1

Pencere önü evye 2

Pencere önü evye 3

Pencere önü evye 4

Pencere önü evye 5

Photo credit:
(1) Cobble Hill Park (2) Your Dream Hamptons Summer Home (3) Hudson House
(4) Broby Pearl Green 2 (5) Another dream home

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.