Tabaklarla duvar dekorasyonunda beş farklı seçenek

Duvarlarımızı, içinde binbir seçeneğin yer aldığı renk kartelalarından içimize en çok sinen tonu yakalayıp boyadıktan sonra sıra artık harika bir ayna seçmekte veya irili ufaklı tablolar kullanarak görsel bir şölen yaratmakta. Peki seçenekler sadece bu ikisiyle mi sınırlı? Elbette hayır! Benim bu sıralar pek çok hoşuma giden – fakat henüz kendi evimde deneyemediğim – bir diğer seçenek olan tabaklarla duvar süsleme sanatını masaya yatıralım istedim.

Tıpkı tablolarınızı belli bir düzende astığınız gibi, sevdiğiniz tabakları da birbirleriyle uyumlu görünecek şekilde düzenleyip salonunuzdaki konsolun, çalışma masasının veya tv ünitesinin üzerine asabilirsiniz. Tabakları duvara asmadan önce hepsini zemine koyarak ne şekilde görüneceklerinin planlamasını önden yaparsanız işinizi şansa bırakmamış olursunuz.

Ne tür tabaklar kullanmak gerek diye soracak olursanız; bu tamamen kişisel zevk ve tercihlerle ilgili bir konu olsa da özellikle aile fertlerinden miras kalan vintage tabaklar, çiçek desenli porselenler veya mavi beyaz motifli çiniler benim en çok hoşuma giden seçenekler arasında yer alıyor. Bu saydıklarım daha romantik bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır, fakat  modern bir çizgide ilerlemeyi tercih ederseniz geometrik şekil ve desenli tabakları da kullanabilirsiniz.

tabaklarla duvar dekorasyonu

tabaklarla duvar dekorasyonu

tabaklarla duvar dekorasyonu

tabaklarla duvar dekorasyonu

tabaklarla duvar dekorasyonu

(1) The Aesthetic Movement and Transferware (2) Pinterest (3) A Delft plate collection (4) Perfect panels: 15 styles of wood walls (5) Hemma hos Stockholm-Bombay

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.