Yatak başı dekorasyon önerileri

Yatak odalarının dekorasyonunda odak noktalardan biri de yatak başıdır. Yatak başı, genelde satın aldığınız karyolanın bir parçası olarak gelse de yaratıcılığınızı ortaya koymak için özel tasarımlar sipariş verebilir veya kendi el hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. Seçiminiz hangisinden yana olursa olsun, dikkat çekici bir yatak başı odanızın tüm havasını değiştirecektir.

Evlendiğimiz yıl, diğer pek çok mobilyamızda olduğu gibi karyolamızı da İkea’dan aldık. Dolayısıyla yatak başı karyola ile beraber geldi. Bugün olsa iki yatağı üst üste koyar, yatak başı olarak da düğmeli bir model seçerdim. Yatağın üstünde ve etrafında koşturup duran oğlumun, kafasını sivri köşelere ha çarptı ha çarpacak diye endişelenip durmazdım bu sayede 🙂

Son birkaç yıldır öne çıkan düğmeli modeller dışında piyasada pek çok farklı seçenek bulmak mümkün. Fakat dediğim gibi bu seçim, sizin yeniliklere ne derece açık olduğunuz ve ne kadar yaratıcı olabildiğiniz ile de ilgili biraz. Fiziksel olarak bir yatak başı kullanmadan da yatağınızı bir çerçeve içine oturtabilirsiniz. Nasıl mı? Yatağı dayadığınız duvarda yapacağınız ufak hilelerle. Örneğin; güvendiğiniz bir marangoz varsa, masif ahşaptan paneller kesmesini isteyebilirsiniz. Bu panelleri başucunuza asarak, harika bir yatak başı dekorasyonu elde edebilirsiniz. Veya derinlik hissi veren bir duvar kağıdı seçerek, tüm odada sadece yatağın dayalı olduğu duvara uygulayabilirsiniz.

Daha klasik bir görünümden hoşlanıyorsanız, standart bir yatak başı kullanıp, renkli nevresim & yastıklar ve çeşitli tablolar kullanarak da harikalar yaratabilirsiniz.

yatak başı 1

yatak başı 2

yatak başı 3

yatak başı 4

yatak başı 5

yatak başı dekorasyonu 6

Photo credit:
(1) Pinterest (2) The Most Beautifully Styled IKEA Beds We’ve Seen (3) In the Buff&Blue
(4) Upholstered headboard DIY (5) Pinterest (6) Bloom Papers wall mural

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.