Yatak odaları için dekorasyon fikirleri

Her sabah güne merhaba dediğimiz ilk yer olmasına rağmen yatak odalarımızın dekorasyonuna çok da özen göstermeyiz, öncelik vermeyiz belki de. Çünkü önceliğimiz genelde salon, mutfak ve banyodur. Tüm bu odaların nasıl görüneceğine dair tüm enerjimizi tükettikten sonra ve sıra yatak odasında geldiğinde “zaten akşamdan akşama kullanıyoruz” argümanıyla kendimizi ikna ederiz.

İtiraf etmeliyim; durum benim için aynen böyle oldu. Eve taşınırken kendimi adeta salona adadım. Bizde o dönem bir de çalışma odası olduğu için öncelikler iyice şaştı ve günün sonunda bir yatak, bir şifonyer, iki komidin ve bari biraz renk olsun umuduyla duvara astığım tablo dışında odada pek de birşey yoktu.

Kalbim kırık mıydı? Elbette! Türlü türlü dekorasyon dergilerinden kesip yapıştırdığım, Pinterest’te panolar hazırladığım binlerce fikir uçuşuyor(du) kafamda. Bugünlerde odalar arası bir değişikliğe gitmemiz gerektiği için “Tamam” dedim, “Şimdi tam sırası!”. 

bedroom design
{Kaynak: berlinroots.com}

bedroom design
{Kaynak: hemingwayandhepburn.com}

bedroom design
{Kaynak: stephaniesterjovski.com}

bedroom design
{Kaynak: Pinterest}

bedroom design
{Kaynak: jillianharris.com}

Yatak odalarında ne tür mobilya seçileceği önemli elbette ama bana göre asıl fark yaratacak olanlar aksesuarlardır. Bizim mobilyaları yenilemek gibi bir durumumuz olmayacak ama fikir vermesi açısından iki farklı öneri listesi hazırladım. Sizin favoriniz hangisi? 🙂

bedroom design ideas

Fotoğraflar: 1/2/3/4/5

bedroom design ideas

Fotoğraflar: 1/2/3/4/5

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.