Yeni yılı beklerken

Yeni yıla adım adım yaklaşırken, her yıl olduğu gibi yine tarifsiz bir heyecan kaplıyor içimi. Üzüntüleri, kötü hatıraları geride bırakıp yepyeni bir geleceğe inanmak istiyor insan. İçimde kabaran bu coşkuyu eve de yansıtmak istiyorum. Ayın başından beri Eray’ın başının etini yiyorum mesela, yılbaşı ağacını kuralım diye. Ezgi’nin ağaca ne tepki vereceği bir muamma şimdilik ama benim gözüm yeni süslemelerini yavaş yavaş vitrinlerine dahil eden mağazalara çoktan yöneldi bile.

Aklımda çeşit çeşit fikir var bu yıl. Mesela hediye paketlerini, mağazada yaptırmak yerine evde kendi başıma yapmayı denemek istiyorum. Paket süsleri için bence doğru adres İkea olacak. Yılbaşı ağacı süsleri gayet hediye süsleme malzemesi olabilir zira. Evinizde şömine varsa üzerini minik meşe palamutu ve ufak boy çam ağaçları ile süsleyebilirsiniz. Bizim şöminemiz yok mesela ama salondaki konsola aynı muamelesi yapma planım var 🙂 Bu arada bu minik palamutlardan Yargıcı‘da bulmanız mümkün.

gift wrapping

acorns

fireplace decorating

wreath

Yılbaşı akşamı için en harika hindi ve pilavı pişireceğinize eminim, tatlı olarak aklınızda spesifik birşey yoksa bu harika keki bir deneyin derim. Hem lezzetli hem de dekoratif bir tercih olacağı kesin.

ginger bread cake

Fotoğraflar: 1/2/3/4/5

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.