Ağustos favorileri

Ağustos 2016 favorileri

Yaprakların yavaş yavaş kızarmaya başladığı, havanın daha erken karardığı ve akşamları omuzlarımıza inceden bir hırka alma ihtiyacı hissettiğimiz günler geldi. Geri dönüp baktığımda, kavurucu sıcaklardan kurtulduğumuza sevindiğimi itiraf etmem gerekir. Nitekim sonbahar, her daim en sevdiğim mevsim olmuştur benim.

Ağustos ayı boyunca en çok keyif aldığım şeylerin başında, şehrin muhtelif semtlerine yayılmış seramik atölyelerini keşif turlarımız geliyor. İşte bu gezilerin birinde aldığım bu lacivert beyaz çizgili vazoya resmen aşık oldum ve salonun baş köşesine kondurdum.

H&M‘in her daim uygun fiyatlı seçenekler sunmasını seviyorum. Yıllar yılı büyük omuz çantaları kullanan biri olarak bitap haldeki kollarımı biraz rahatlamak için aldığım bu pembe çanta ay boyunca en çok kullandığım aksesuar oldu.

Kahve Dünyası‘nın kahvesini zerre sevmem ama bu limonlu cheese cake bir harika!

Yargıcı Homeworks‘un seramik kaseleri kalp ben <3

Ağustos ayında sanırım en büyük harcamayı güneş gözlüğü için yaptım. Sonuç? Gayet memnunum. Hala devam ediyor mu bilmiyorum fakat bu gözlüğü ben Atasun Optik‘teki ciddi indirimden faydalanarak aldım. Sizin de gözlük değişimine ihtiyacınız varsa, indirimi kaçırmayın derim.

MAC‘in far paletleri dışında en çok rujlarını seviyorum. Bu ayın favorileri Creme Cup, Modesty, Pink Plaid ve Angel.

Anadolu Yakası’ndaysanız (veya bu tarafa geçecekseniz) hafta sonu kahvaltıları & akşam üstü kahveleri için en doğru adres The Crepe Escape. Leziz pankekleri, mis gibi kahveleri ile mutlaka ziyaret edilesi. Tatlı mı tatlı dekorasyonundan da şurada bahsetmiştim.

Uzun süredir severek takip ettiğim markalardan biri de Mon Design. Bakır&pirinç detaylı ev aksesuarları bu aralar revaçta, Mon Design da bu alanda harikalar yaratıyor.

Caddebostan Bi Buçuk’un bahçesindeki bu küçük haylaz, uzun zamandır gördüğüm en cana yakın kediydi. Tekir kedilere aşkım büyük 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.