Haziran favorileri

Haziran 2016 favorileri

Haziran ayının bu son gününde, pencereme asılı kalmış yağmur damlaları geçip giden günlere veda ediyor gibi adeta.  İyisi ve çok kötüsüyle bir ayı daha geride bıraktık işte. Önümüzdeki günlerin, ayların ve yılların daha iyi olacağını umut etmekten başka çare yok elimizde..

Haziran ayı benim için yeniliklerle dolu geçti. O yüzden bu ayın favorileri yazısında sadece güzellik ve bakım beğenilerime yer vermek istemedim. Bu yenilikleri, keşifleri sizlerle de paylaşmak istiyorum. Yazımın sonunda minik de bir duyurum olacak, sabredip sonuna kadar okursanız elbette zira biraz uzun bir yazı oldu bu sefer 🙂

Güzel bir Temmuz olması dileğiyle!

Zara Home

Zara Home indirimini yakaladığımda biliyordum; o mağazadan elim boş çıkamayacaktım. Nitekim öyle de oldu. Epey süredir gözüm mavilerde; ne zaman alışverişe çıksam elim mavi renkte ne varsa ona gidiyor. Bu sezon koleksiyonlarında mavi-beyaz motiflere ve altın dokulara yer veren Zara Home’da geçirdiğim yaklaşık 30 dakika benim için harika bir alışveriş oldu diyebilirim. Kasiyerden öğrendiğim kadarıyla %50’ye varan indirim önümüzdeki üç ay boyunca devam edecekmiş.

Müz

Bembeyaz duvarlar arasında yemyeşil bir bahçe hayal edin. Etrafınızda birbirinden güzel teraryumlar, bitkiler, saksılar var. Tüm bu yeşilliğin arasında, ahşap uzun bir masa, mis gibi kahve kokusu ve gözünüzü alamadığınız el yapımı aksesuarlar, takılar. Evet, Müz‘den bahsediyorum. Son birkaç ay benim için İstanbul’un eski semtlerini yeniden keşfetme dönemi oldu. Çukurcuma’ya yolunuz düşerse mutlaka ama mutlaka Müz‘e uğrayın. Benim kadar çok seveceğinizden eminim.

Clarins Baume Beaute Eclair & Multi-Active Jour

Her ne kadar kendimi 36 yaşında hissetmiyor olsam da şimdilerde aynaya her baktığımda gözümü kaçırmaya çalıştığım o çizgiler zamanın acımasızca geçtiğini hatırlatıyor bana. Hal böyle olunca iyi bir nemlendiriciye ve cilde hızla enerji veren bir balsama yatırım yapma vakti gelmişti. Clarins‘in 30’lu yaşlar için özel ürettiği Multi-Active Jour, benim gibi yaşlanma etkilerine karşı günlük bakım ihtiyacı olan kişiler için hazırlanmış. Benim için en önemli kriter, hali hazırda akne eğilimli cildimi rahatsız etmemesi ve yağlandırmamasıydı. Çizgiler konusunda gözle görülür bir fark hissedemesem de sabah rutinimin (sabah kullanılması öneriliyor) bir parçası haline gelen bu kremin cildime iyi geldiğini hissediyorum. Siz de denemek isterseniz Sephora mağazalarında bulabilirsiniz.

Crate and Barrel

Siz de güne kahve içmeden başlayamayanlardansanız, yalnız değilsiniz! Her gün en az 2 defa kahve içen biri olarak ne zaman alışverişe çıksam kendimi kahve kupalarına & fincanlarına bakınırken bulurum. Çok kıymet verdiğim koleksiyonuma dönem dönem yenilerini eklemekte hiçbir sakınca görmediğimi de itiraf etmem gerekir. Crate and Barrel’dan aldığım bu uçuk pembe kupayı da Haziran ayı boyunca elimden düşürmedim desem yeridir. Farklı renklerdeki seçenekleri için Crate and Barrel’ın online mağazasına bir göz atın derim.

Çukurcuma Cuma Cafe

Çukurcuma’nın bir diğer keşfi de cafe Cuma, Çukurcuma oldu benim için. Ara sokaklarda envai çeşit dükkan gezerek geçen koca bir günün sonunda biraz soluklanmak için mola verdiğimizde, harika bahçesiyle karşıladı bizi. Ağaçların gölgesi altında önce kahvelerimizi yudumladık, sonra minik bir tatlı krizi yaşayınca bu nefis granoladan sipariş ettik. Hem sunumu hem tadı o kadar güzeldi ki eve döner dönmez kendimi granola yaparken buldum. Özetle; yolunuz Çukurcuma’ya düşerse mutlaka uğrayın Cuma’ya.

Şakayık çiçeği

Bendeki bu şakayık aşkı nedendir bilememekle beraber ne yazık ki her yerde kolaylıkla bulunamayan bu çiçekten her hafta bir demet alabilmek çok isterdim. Hani olurda özel günlerde filan bana çiçek göndermek isterseniz, aklınızda olsun (:

Shop Creamfields 1

Shop Creamfields 2

Shop Creamfields 3

Duyurusuna bir süredir minik minik başladığım yeni bir proje üzerinde çalışıyorum aylardır. Bu projenin, beni ne derece heyecanlandırdığını tarif etmem mümkün değil. Bugüne kadar Creamfields’a konu olan dekoratif öğelerden esinlenen ve sizlerin de yaşam alanlarınızı güzelleştireceğine inandığım ürünler bulabileceğiniz bir online mağaza ekleniyor bloguma. Açılışa biraz daha var, linkini henüz paylaşamıyor olsam da fotoğraflar ne tür ürünlerle karşılaşacağınız konusunda bir fikir verebilir. Umuyorum siz de en az benim kadar seversiniz bu mağazası. Gözünüz buralarda olsun! 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.