Ezgi 22 aylık!

Yaklaşık 1.5 ay sonra tam tamına 2 yaşında olacak Ezgi. İnsan anı yaşarken, zaman hiç geçmiyormuş gibi hissediyor. Yaşanılan anda hissedilen duygu her ne ise – iyi veya kötü – bir ömür sürüyormuş gibi geliyor. Fakat ne zaman ki dönüp geriye bakıyoruz, işte o zaman anlıyoruz hayatın rüzgar gibi geçtiğini. Klasik bir anne kelamı ediyor olmak istemem ama zalimsin zaman!

Ezgi 22 aylık - 2

Doğduğu günü daha dün gibi hatırladığım minik oğlumun yavaş yavaş küçük bir çocuğa dönüştüğünü izliyorum bir süredir. Yürüyüşü, duruşu, kendini ifade edişi, mimikleri, zevkleri günden güne değişiyor, gelişiyor. Uyku saatlerini saymazsak oldukça neşeli bir çocuk olduğunu söyleyebilirim 🙂

Diğer pek çok çocuk gibi en çok sevdiği şeylerin başında sokağa çıkmak geliyor. Dışarıda keşfedecek koskoca bir dünya, bakacak onlarca araba ve heyecana kapılacak yüzlerce kamyon (merhaba kentsel dönüşüm!) olduğu için evdekinden on kat daha mutlu bir çocuğa dönüşüyor.

Ezgi 22 aylık - 6

Neredeyse her Cumartesi günü, Mothercare’den en az 3 yaşına kadar kullanır vaadiyle almış olduğumuz puseti evde bırakıp gezmeye çıkıyoruz. Pazarda 10 liraya satılan bu sopalı oyuncak araba turlarımızda mutlaka eşlik ediyor bize. İster sahile gidelim, ister caddeye çıkalım yanımızda hep bu araba var. Ödediğim her kuruşun hakkını veren nadir oyuncaklardan biri olarak kayıtlara geçsin. Bu arada eğer sizin yavrucak yürümek istemiyor ve hep kucak istiyorsa bu tür bir oyuncak alıp bir daha denemenizi öneririm.

Ezgi 22 aylık - 7

Evden çıkıp yeniden eve dönmemiz minimum 3 saat sürüyor. Yürüyoruz, yürüyoruz, duruyoruz, yürüyoruz, yürüyoruz ve yine duruyoruz. Neden çünkü biz yetişkinlerin aksine çocukların ilgisini çeken bir dolu şey var dünyada; küçücük bir çiçek, minicik bir taş, ufacık bir yaprak için iki üç adımda bir duruyoruz. Sanki daha önce hiç çiçek, taş, böcek görmemişçesine bakıyor etrafına Ezgi. Sonrasında da yüzünde kocaman bir gülümsemeyle bana getiriyor elindekini. Bir süredir ceplerimden çıkan taş ve yaprakların nedeni belli 🙂

Ezgi 22 aylık - 3

Ezgi 22 aylık - 4

O önde biz arkada ördekler gibi gezinirken, bir noktada bizim pilimiz bitiyor. Onun enerjisinin tükenmediğini söylememe gerek yoktur herhalde 🙂 İşte o noktada kendimizi bir cafeye atıyoruz. Yerimize yerleşir yerleşmez minik arabalarını kendisine teslim ediyoruz ve bir yandan dünyanın en harika araba sürme sesini dinlerken bir yandan içeceklerimizi yudumluyoruz.

Ezgi 22 aylık - 5

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.