Tnee’s

İtiraf etmeliyim ki hamile kalmadan önce de hamile olduğumu öğrendiğimde de bir kızım olmasını çok istemiştim. Ultrasonda o minicik çıkıntıyı gösterdiklerinde “Yok!” dedim, “Bir yanlışlık var, kızım olacak benim!” Tahmin edeceğiniz üzere bir oğlum oldu 🙂 Şimdi durup düşünüyorum da; küçük bir oğlan çocuğuna annelik etmek dünyanın en muhteşem şeyiymiş! Neden biliyor musunuz; çünkü ben ancak Ezgi ile birlikte yepyeni bir dünya keşfettim. Onun büyük bir heyecan içinde arabalarla oynaması, top gördü mü peşinden koşturması (koşmak derken, abarttım, ışık hızında emeklemek diyelim biz şuna) ve gözlerindeki o inanılmaz saflık bir kadının dünyasına aslında o kadar uzak ki ancak şimdi hayatın bu yönünü keşfedebiliyorum.

Bu aralar Ezgi’nin arabalar (ve uçaklar) dışında en çok sevdiği şey çadır kurmak. Burada bahsettiğim çadır, dünyanın en dandikos çadırı ve bizzati kendimin yarattığı bir oyun aslında. Reçetesi şöyle; Ezgi anne babanın yatağına alınır, yataktaki pike bu cehennem sıcağında kafaya geçirilir ve “Çadır kurdum!” diye bağırılır. Bu oyunu ilk yaptığım andan itibaren adeta bir ritüel halini aldı. Her sabah bu çadırı kuruyoruz artık.

İşte bu çadır oyunundan dolayı, acaba dedim, Ezgi’ye doğum günü için bir çadır mı alsak. Imaginarium ve İkea‘ya ufak bir araştırma ziyareti yaptım ama aradığımı açıkçası bulamadım. İnternette gezinirken tesadüfen Tnee‘s isimli bir marka ile karşılaştım. Türkiye’ye gönderim yapmadıklarına eminim – zira o koskoca çadır ve çadırın etiket fiyatı mutlaka ki gümrükte takılacaktır. Yine de olur da yolumuz o taraflara alıcı gözle bir bakmak isterim 🙂

ava on white

mint arrow teepee on white

Ava on white

Mint arrow teepee on white

Tnee's

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.