Temmuz favorileri

Merhaba Ağustos! İyi ki geldin diyeceğim zira birkaç güzel gün dışında ne yazık ki içimizi karartan bir Temmuz ayı geçirdik. Elimden geldiğince umutla bakmaya çalışıyorum bizi bekleyen aylara, dilerim gelen gideni aratmaz.

Temmuz 2016 Favorileri

Temmuz’un benim için en anlamlı günü hiç kuşkusuz Ezgi’nin doğum günüydü. Bundan iki yıl önce 6 Temmuz sabahı kucağıma aldığım oğlum artık 2 yaşında ve ben bu durumu hala kabullenebilmiş değilim sanırım, gerçekten bunca zaman hangi ara geçti gitti? Bayram tatiline denk geldiği için bir sonraki haftaya planladığımız doğum günü kutlamasını, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen malum olay neticesinde yapamadık.. Kendi aramızda küçük bir pasta keserek bir şekilde gönlünü hoş tutmayı başardık diye umuyorum. Canavar gibi bir 3 yaş doğum günü planı şimdiden yapmaya başladım desem? :))

Ezgi

Bayram tatilini İstanbul’da geçirdiğimizi anlatmıştım. Burgazada’daki Four Letter Word ve Karaköy’deki Dandin Bakery Temmuz ayının favori mekanları oldu. Dandin Bakery benim için yeni bir keşif değildi aslında, hatta Karaköy’de en çok sevdiğim yerlerin başında geldiğini söyleyebilirim. İnsan çok sevdiği bir yere sevdikleriyle birlikte ilk kez gittiğinde, o yerin kıymeti daha da artıyor bence. Cafenin güler yüzlü çalışanları, dekorasyonu ve leziz pastaları da bonusu tabi 🙂

Dandin Bakery

Burgazada iskelesinin biraz ilerisinde, ufacık bir dükkan içinde yer alan Four Letter Word ise sevgili Birsay çiftinin önerisi ile gittiğimiz ve benim bilhassa sunumlarına aşık olduğum bir kahveci. İlaveten dünyanın en lezzetli çikolatalı kurabiyelerini yaptıklarını da söylemeliyim 🙂

Four Letter Word Cafe

Sizi bilmem ama benim bu hayattaki en büyük zaaflarımdan biri cüzdanlar diğeri de kullanmaya kıyamadığım not defterleridir. Yıllar yılı alıp durduğum (ve kullanmadığım) bu defterlere yepyeni bir seri ekledim. Fransız illüstratör Sonia Cavallini’nin el emeği çizimleriyle bezeli kapaklarını gördüğüm anda vurulduğumu itiraf etmeliyim. Üstelik A5 boyutunda olmaları nedeniyle yanınızda taşıması da son derece kolay.

Not defterleri

Çok beğenerek aldığınız posterleriniz, kendi çizimleriniz veya aile fotoğraflarınız varsa ve bunları nerede çerçeveleteceğinizden emin olamıyorsanız ben size söyleyeyim; Kadıköy’deki Seven Sanat Galerisi’ne gideceksiniz. Temmuz ayı boyunca sayısız kez ziyaret ettiğim bu galeri yaklaşık 35 yıldır orada bu işi yapıyor. İhtiyacınıza uygun önerilerle ve estetik bir bakış açısıyla sizi yönlendirebiliyor olmaları benim için kesinlikle tercih sebebiydi. Evet, ucuz değiller ama iyi işçilik ve kalite arıyorsanız doğru adres burası.

Seven Sanat Galerisi Kadıköy

Evin içinde sürekli ilgi bekleyen 2 yaş krizinde bir oğlunuz varsa kitap okumaya vakit ayırmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Uzun süredir ara verdiğim okuma alışkanlığına Temmuz ayında geri dönmeyi başardığımı söyleyebilirim. Adam Fawer; daha önceki iki kitabı Olasılıksız ve Empati ile sevdiğim bir yazardır. Ezgi’ye oyuncak bakmak için girdiğim kitapçıda, şimdiden en çok satanlar listesine girmeyi başarmış olan Oz’u görünce “Neden olmasın?” dedim 🙂  Diğer iki kitapta olduğu gibi akıcı ve sürükleyici bir anlatım yakalayan yazarın bu yeni kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Adam Fawer OZ

Temmuz favorilerim arasında makyaj ürünlerinin olmaması mümkün değildi elbet. Uzun süre Boyner mağazalarında satışa sunulan ve kısa süre önce Bağdat Caddesi’nde ilk mağazasını açan NYX Cosmetics, uygun fiyatlı seçenekler bulabileceğiniz bir marka. Ben de caddedeki mağazaya uğrayıp kendime baked blush isimli allıklardan (Spanish Rose) ve göz kaleminden (Deep Purple) aldım. Sonuç mu? Hiç fena değil! 🙂 Ayın neredeyse son günü Mac mağazasından kaptığım pembe tonlardaki bu nefis rujla (Creme Cup) da kapanışı yaptığım doğrudur.

Temmuz favorileri

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.